28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Чи вигідно купувати авто за акційним кредитом?

Автокредит,

Чи вигідно купувати авто за акційним кредитом?

Багато банків вирішили порадувати українців пільговими програмами кредитування на купівлю автомобіля. Вітчизняні комерційні банки зараз навперебій пропонують привабливі умови автомобільного кредитування.

У всіх «пільгових» програм є багато спільного.

По-перше, практично всі фінансові установи пропонують позики тільки в доларах.

По-друге, у всіх акційних кредитах реальна ставка буде істотно вище відсотка, зазначеного в рекламній брошурі. Причому основне подорожчання позики відбуватиметься через високі тарифи на страхування автомобіля.

Так що, перш ніж погоджуватися на акційний кредит, необхідно з'ясувати, наскільки приросте ціна такої позики за рахунок різного роду комісій, додаткових платежів та завищення вартості страховки.

Одні з найбільш вигідних умов автокредитування пропонує Перший український міжнародний банк (ПУМБ). Тут можна взяти кредит на покупку нової іномарки в доларах терміном на 5 років всього під 7,77% річних. При цьому будь-які щомісячні платежі за позикою відсутні, а одноразова комісія становить 2,77%, що відразу підвищує процентну ставку до 8,86%.

Але це все одно відмінна пропозиція, так як в середньому процентні ставки по автокредитах в доларах знаходяться на рівні 14-16% річних (за даними компанії Простобанк Консалтинг).

Правда, як виявилося, це далеко не всі додаткові платежі по кредиту. Справа в тому, що при виборі акційної пропозиції банку доведеться істотно переплатити страховій компанії за поліс КАСКО. Причому це стосується всіх семи страховиків, акредитованих в ПУМБ. Наприклад, в СК «Княжа» тариф для нових автомобілів, придбаних за акційним кредитом ПУМБ, складе 7,63% при нульовій франшизі. У той же час при "звичайному" кредитуванні аналогічне КАСКО обійдеться в 5,43%.

Виходить, що клієнт, економлячи на вартості позики, втрачає на різниці в страховому тарифі. Якщо врахувати дану різницю в ціні кредиту, виходить, що реальна ставка по позиці складе вже не 8,86, а 11,3% річних (за умови, що оцінна вартість автомобіля і залишок заборгованості зменшуються пропорційно).

У СК Страхові традиції по акції ПУМБ клієнт переплатить за КАСКО 0, 88%. У такому випадку реальна ставка за акційним кредитом ПУМБ (з урахуванням різниці в тарифах КАСКО) складе 9,84% річних.

У відпустку «на Укрсоцбанку»

Укрсоцбанк зараз проводить акцію «У відпустку на авто», в рамках якої він пропонує кредит на автомобіль в доларах під 9% річних. Якщо ж врахувати всі додаткові комісії за цією позикою, реальна ставка зросте до 9,87% річних. Як і у випадку з ПУМБ, найцікавіші деталі спливли при вивченні умов співробітництва банків та страховиків.

Страхових партнерів у Укрсоцбанку небагато - компанії Оранта, Веско і ВУСО. Різниця між стандартним і акційними тарифом, наприклад, в СК ВУСО становить 1%. У результаті цього вартість акційного автокредиту в Укрсоцбанку виростає майже до 11%.

Свої акційні пропозиції з автокредитів є і в Укрпромбанку (страхує Альфа-Гарант). Без урахування переплати за страховку реальна ставка по кредиту становить 12,41% річних у доларах. Якщо ж до цього додати «зайвих» 0,45% надбавки за страховку від Альфа-Гарант, то в цілому кредит обійдеться в 12,9% річних.

Дешевше все одно не вийде

Така «акційна» співпраця банків і страхових компаній виявляється взаємовигідною - банк може заявити в рекламі про супернизькі ставки по кредиту і залучити нових позичальників, а страхова компанія гарантовано отримає клієнтів, готових платити за завищеними тарифами КАСКО.

Если вам необходимо купить автостекло форд мондео, вам будет полезно посетить сайт autosteclo-mkad.ru.

Є, правда, для страховиків один сумний момент - частина страхових премій, отриманих від власників машин, куплених в кредит по акції, доведеться віддати банку-кредитору. «Дійсно, часто страхова компанія віддає банку частину прибутку, і останній таким чином покриває витрати по дешевому кредитуванню», - говорить голова правління СК Дженералі Гарант Страхування Юрій Лахно.

Самі банкіри і не приховують, що заявлена в рекламі низька ставка по кредиту навряд чи дозволить заощадити гроші довірливому клієнтові. За словами голови правління Укрпромбанку Олександра Солтуса, деякі банки, ставки за кредитами в яких нібито нижче ринкових, встановлюють додаткові приховані комісії або ж ставлять невигідний курс обміну валюти. «У будь-якому випадку, банки намагаються підібрати той рівень прибутковості, який був би не нижче середнього по ринку», - упевнений Солтус.

Чи вигідно купувати авто за акційним кредитом?
4.8 (95%) 4 голосов

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code