28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Дострокове погашення іпотечного кредиту

Ипотека,

Для залучення позичальників в банк, кредитори пропонують вигідні процентні ставки. Позичальники, у свою чергу, враховують розмір переплати і хочуть погасити кредит в короткі терміни, але для підстраховки вибирають більший термін кредитування.

Приватбанк пропонує отримати кредит на купівлю житла терміном від 24 до 40 років, ВТБ - строком на 50 років.

Але такі терміни кредитування ведуть до значної переплати по підсумковій сумі позики. Оптимальним терміном для погашення іпотечного кредиту для позичальника є 7-10 років. При цьому кредит часто погашається за рахунок продажу нерухомості позичальника. Але для банку дострокове погашення кредиту не зовсім вигідно, т. К. Це веде до недоотримання планованого прибутку, а також до витрат на перерахунок кредиту. Мета будь-якої кредитної організації - це отримання прибутку за рахунок виплати відсотків по кредитах.

Але своя вигода при достроковому погашенні кредитів у банків теж є. Це дозволяє збільшувати швидкість обробки банківського капіталу, і тим самим надавати нові кредити за вищими ставками.

Експерти радять позичальникам враховувати умови надання іпотечного кредиту. Можливо, при вигідних умовах позики, клієнту навіть немає сенсу погашати кредит достроково. Так як ставки на іпотечні позики підвищуються, а позичальник може вкласти свої кошти куди більш вигідно.

Дострокове погашення іпотечного кредиту

Особливу цінність для банку несуть сумлінні клієнти, які платять за укладеними домовленостями - т. Е. Вчасно і за рахунками. Таким чином, кредитні організації намагаються утримувати позичальника від дострокового погашення позики, обмежуючи його мінімальною сумою дострокового погашення, і вводячи штрафні періоди. Винятком є Ощадбанк Росії і Абсолют банк - вони приймають будь-яку суму платежу.

Позичальнику слід уважно вивчити кредитний договір, і звернути увагу на наявність розмір комісії (штрафів), а також на термін, протягом якого неможливо погасити кредит. Якщо все ж клієнт вирішує достроково погасити кредит, кредитор зобов'язаний надати новий графік погашення позики, враховуючи зміни суми боргу. Після цього банк у праві стягувати додаткову комісію за перерахунок кредиту.

У разі, якщо позичальник вирішує в найкоротші терміни погасити кредит, як правило, банк призначає більш високу ставку. І навпаки, якщо клієнт вибирає більший термін кредитування, то процентна ставка може бути менше. Таку схему нарахування відсотків використовує «Абсолют Банк»: якщо процентна ставка становить 9-11%, то банк не дає можливості погасити отриманий кредит протягом п'яти років. При цьому, якщо позичальник вирішує погасити кредит достроково протягом 12 місяців, нараховується додаткова комісія в розмірі 4% від суми дострокового погашення. Після цього кредит може бути погашений вільно.

Дострокове погашення іпотечного кредиту
4.5 (90%) 2 голосов

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code