28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

19 січня відбувся тренінг на тему: «Вивчаємо місцеві податки по-новому»

Консультаційний центр,

31.01.11

19.01.2011 р. в Державна податкова інспекція у Путильському районі відбувся тренінг на тему: «Вивчаємо місцеві податки по-новому» під час якого громадян цікавили такі питання:

Чи необхідно юридичній особі - власнику земельної ділянки (землекористувачу), що є платником земельного податку станом на 01.01.11, разом з податковою декларацією на 2011 рік подавати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки?

Відповідно до п. 286.1 ст. 286 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Згідно з п. 286.2 ст. 286 ПКУ платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. З урахуванням викладеного, власники земельних ділянок (землекористувачі) мають надати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки разом з податковою декларацією на 2011 рік у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі. Якщо нормативна грошова оцінка землі не змінювалась така довідка (витяг) не надається.

Який порядок встановлення ставки збору за місця для паркування транспортних засобів?

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI ставки збору за місця для паркування транспортних засобів встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. При визначенні ставки збору сільські, селищна ради враховують місцезнаходження спеціально відведених місць для паркування транспортних засобів, площу спеціально відведеного місця, кількість місць для паркування транспортних засобів, спосіб поставлення транспортних засобів на стоянку, режим роботи та їх заповнюваність. Ставка збору та порядок сплати збору до бюджету встановлюються відповідною сільською, селищною радою.

Чи повинна ФО – підприємець, що є платником ЄП, сплачувати земельний податок за земельні ділянки під будівлями (спорудами, їх частинами), які передано в оренду, якщо наявні правовстановлюючі документи на земельну ділянку (документи не оформлені)?

Відповідно до ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктами оподаткування земельним податком згідно є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (п 286.1 ст. 286 ПКУ). Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ (п. 286.5 ст. 286 ПКУ). При переході права власності на будівлю, споруду (їх частину) податок за земельні ділянки, на яких розташовані такі будівлі, споруди (їх частини), з урахуванням прибудинкової території сплачується на загальних підставах з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно (пп. 287.6 ст. 287 ПКУ). З урахуванням викладеного, у разі придбання будівлі або споруди на підставі цивільно-правової угоди фізична особа – підприємець повинна з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно сплачувати земельний податок на загальних підставах за земельну ділянку, на якій розташована така будівля (споруда, її частина), з урахуванням площі прибудинкової території. Нарахування земельного податку за таку земельну ділянку здійснюється на підставі даних державного земельного кадастру.

ДПІ у Путильському районі

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

19 січня відбувся тренінг на тему: «Вивчаємо місцеві податки по-новому»

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code