28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

27 травня відбувся “Консультаційний день”

Консультаційний центр,
31.05.11

31.05-2 27 травня поточного року відбувся «консультаційний день» на КП МТК «Калинівський ринок». Фахівці відділу масово – роз’яснювальної роботи звернули увагу приватних підприємців, які відвідали в цей день “Податковий центр” на необхідність своєчасної сплати податків та легалізацію працівників, а також зупинились на окремих питаннях, які найбільше цікавлять платників податків:

У Свідоцтві платника єдиного податку зазначено вид діяльності «Здавання в оренду нерухомого майна». Чи має право такий здавати один об’єкт нерухомого майна в межах підприємницької діяльності, а інший об’єкт майна - як фізична особа?

Підприємець має право без обмежень самостійно здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність, не заборонену законом, у тому числі здавання в оренду власного майна.

31.05-3 Порядок оподаткування підприємницької діяльності передбачено ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV та Указом Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва" та іншими законодавчими й нормативно-правовими актами. Відповідно до ст. 14.1.54 Кодексу дохід з джерелом їх походження з України - є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морські) економічній зоні, у тому числі, дохід від надання в оренду (користування) майна, розташованого на території України. Згідно з Указом підприємці - фізичні особи можуть проводити свою діяльність за спрощеною системою оподаткування та сплачувати єдиний податок за тими видами діяльності, на які місцевими радами за місцем державної реєстрації таких підприємців, встановлено ставки єдиного податку.

Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до ст. 170.1 Кодексу. Відповідно до ст. 170.1.1 та ст. 170.1.2 Кодексу податковим агентом платника податку – орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об’єктів нерухомості (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар. Згідно із ст. 170.1.5 Кодексу якщо орендар є фізичною особою, як не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець. При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після остатнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації. Відповідно до ст. 170.1.4 Кодексу доходи, зазначені у ст. 170.1.1 та ст. 170.1.2 Кодексу, оподатковуються податковим агентом під час їх виплати за їх рахунок.

Таким чином, нормами чинного законодавства не передбачено обмежень щодо здавання власного нерухомого майна фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Приватний підприємець – платник єдиного податку здає земельні ділянки в оренду іншому суб’єкту господарювання. Чи є він платником земельного податку?

Відповідно до ст. 6 Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727/98 “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” суб’єкт малого підприємництва-платник єдиного податку не є платником плати (податку) за землю. Відповідно до п. 6 Постанови КМУ від 16.03.2000р №507 “Про роз’яснення Указу Президента України від 03.07.98 №727” суб’єкт малого підприємництва – платник єдиного податку звільняється від плати за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для провадження підприємницької діяльності. Таким чином, платник єдиного податку повинен сплачувати земельний податок за земельні ділянки, передані в оренду іншим суб’єктам господарювання, у встановлених розмірах на загальних підставах.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

27 травня відбувся “Консультаційний день”

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code