28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу

Консультаційний центр,

17.10.11

Чернівчани, які здають в оренду квартири чи інше нерухоме майно і не зареєстровані приватними підприємцями зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб щоквартально. Така вимога міститься у пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України. Даним пунктом передбачено, у разі якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна без врахування податку на додану вартість у м. Чернівцях визначена у такому розмірі: 4,50 грн. - некомерційна діяльність, у тому числі для проживання фізичних осіб; 9,00 грн. - виробнича діяльність; 13,50 грн. - комерційна діяльність.

Ставка податку складає 15% від суми орендної плати (17% - у разі якщо сума перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року, у 2011році - 9410 грн.).

Граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб орендодавцями за третій квартал поточного року завершується 9 листопада.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code