28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Ви запитували на семінарі

Консультаційний центр,

25.02.11

18 лютого відбувся черговий семінар для представників бізнесу, який провели провідні фахівців податкової інспекції спільно з Асоціацією платників податків. Метою даного заходу було доведення до відома платників податків новацій в обчисленні та адміністрування податків.

Чи є платником збору за спеціальне водокористування суб’єкт господарювання, у разі використання води лише для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб?

Відповідно до ст.323 розділу ХVІ Податкового кодексу України платниками збору є водокористувачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Згідно ст.324 ПКУ збір не справляється за воду, що використовується для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок).

Таким чином, суб’єкт господарювання, що використовує воду лише для задоволення власних питних та санітарно-гігієнічних потреб, є платником збору за спеціальне водокористування.

Хто є платником екологічного податку за викиди забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення?

Відповідно до ст.240 розділу VIIІ Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, а також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення у разі використання ними палива.

Згідно ст.241 Податкового кодексу України податок, що справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення у разі використання палива, утримується і сплачується до бюджету податковими агентами під час реалізації такого палива. До податкових агентів згідно ст.241 належать суб’єкти господарювання, які: здійснюють оптову торгівлю паливом; здійснюють роздрібну торгівлю паливом (крім тих, які реалізують паливо, придбане у суб’єктів господарювання, зазначених у підпункті 241.2.1 пункту 241.2 цієї статті).

Чи потрібно подавати податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб щомісячно? За якою формою та до якого числа?

Відповідно до підпункту «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України особи які мають статус податкових агентів зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. Така декларація подається незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.

Форма податкової декларації з податку на доходи фізичних осіб затверджена наказом Державної податкової адміністрації України 31.01.2011 року за № 58.

Згідно підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 ПК України податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) – протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Декларація за січень подається до податкового органу не пізніше терміну, встановленому для подання декларації за лютий.

Яка ознака доходу відображається у формі №1 ДФ при виплаті доходів фізичним особам – приватним підприємцям?

У відповідності до нового порядку заповнення форми №1 ДФ, що визначений наказом ДПАУ №1020 від 24.12.10р. виплата доходів фізичним особам – приватним підприємцям без утримання податку з доходів фізичних осіб відображаються за ознакою доходів “157”. Відтак, податковий розрахунок №1-ДФ за новою формою подається за І квартал 2011 року.

Відділ масово-роз’яснювальної роботи

та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Ви запитували на семінарі

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code