28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Відбувся «Консультаційний день»

Консультаційний центр,

13.03.11

25 лютого поточного року відбувся «консультаційний день» на КП МТК «Калинівський ринок» в приміщенні «Податкового центру». Всі платники податків, які завітали до консультаційного центру отримали від фахівців податкової інспекції відповіді на питання, які їх цікавили. Крім того, податківці наголосили на тому, що в даний час проходить кампанія декларування доходів громадян, які були отримані у 2010 році. Зокрема, при отриманні доходів у вигляді подарунків, спадщини, при продажу рухомого та нерухомого майна, від надання в оренду житлових та не житлових приміщень громадянам необхідно подати декларацію до 1 травня 2011 року.

Який підтверджуючий документ про закупівлю товару зобов’язаний видати підприємець - платник єдиного податку?

Документом, який підтверджує закупівлю товару може бути товарний чек, накладна та інший письмовий документ, складений приватним підприємцем в довільній формі, який засвідчує передачу права власності на товари (послуги) від продавця покупцеві. Даний документ необхідно надавати покупцеві таких товарів (послуг) на його вимогу.

Чи має право фізична особа - платник єдиного податку укладати з фізичною особою договір цивільно-правового характеру?

Договір підряду є різновидом цивільно-правового договору згідно із Цивільним кодексом України. Договір з фізичною особою на використання її праці може укладатися за трудовим або цивільно-правовим договором.

За договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Отже, фізична особа - платник єдиного податку має право укладати з фізичною особою договір цивільно-правового характеру. Зокрема, необхідно пам’ятати про те, що доходи, отримані фізичною особою за договором цивільно-правового характеру, оподатковуються суб'єктом підприємницької діяльності, на якого покладено функції податкового агента, при їх нарахуванні за ставкою 15%.

Чи потрібно сплачувати податок з доходів фізичних осіб за дохід, отриманий приватним підприємцем, не зазначений у Свідоцтві про сплату єдиного податку?

У разі, якщо суб'єкт підприємницької діяльності, який обрав спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, одержує протягом звітного року доходи інші, ніж зазначені у Свідоцтві про сплату єдиного податку, то такі доходи протягом року підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб на загальних підставах, відповідно до законодавства.

Під час виплати такого доходу податок має бути утримано податковим агентом за ставкою 15 % від об'єкта оподаткування. Якщо під час виплати такого доходу податковим агентом чи особою, яка не є податковим агентом, не було утримано податок з доходів фізичних осіб, то така фізична особа – підприємець повинна подати річну податкову декларацію і зазначити в ній суму доходу, одержаного від здійснення діяльності, не зазначеної в Свідоцтві про сплату єдиного податку, та сплатити податок з доходів фізичних осіб за встановленою ставкою.

Чи потрібно приватному підприємцю, який має найманих працівників, подавати податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб щомісячно?

Відповідно до підпункту «д» пункту 176.2 статті 176 Податкового кодексу України особи які мають статус податкових агентів зобов’язані подавати до органу державної податкової служби за місцем його реєстрації податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за базовий податковий період, що дорівнює календарному місяцю, за формою, встановленою центральним податковим органом, про загальні суми доходів, що нараховані (виплачені, надані) на користь платників податку, і загальні суми податку на доходи фізичних осіб, що утримані з цих доходів, а також обсяги перерахованого податку до бюджету. Така декларація подається незалежно від того, виплачує чи ні доходи платникам податку податковий агент протягом звітного періоду.

Отже, якщо у приватного підприємця працюють наймані працівники то таку декларацію необхідно подати до податкової інспекції до 20 березня (окремо за січень та за лютий).

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Відбувся «Консультаційний день»

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code