28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Змінюється порядок реєстрації накладних у Єдиному реєстрі

Консультаційний центр,

23.09.11

Законом України від 07.07.11 №3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України», який набрав чинності з 6 серпня 2011 року внесено ряд змін що стосуються реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зокрема, змінено терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Тепер така реєстрація здійснюється не в день виписки, а протягом двадцяти календарних днів, наступних за датою їх виписки. Також визначено порядок їх реєстрації з 1 січня 2012 року .

З урахуванням поправок, реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджена нормами Податкового кодексу для платників, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить:

понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року; понад 500 тисяч гривень - з 1 квітня 2011 року; понад 100 тисяч гривень - з 1 липня 2011 року; з 1 січня 2012 року - понад 10 тисяч гривень та податкові накладні, виписані при здійсненні операцій з постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній.

Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення органами державної податкової служби документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Такі нововведення ПКУ значно розширять коло платників податку на додану вартість, яким необхідно оволодіти азами звітності в електронному вигляді з дотриманням умов, щодо реєстрації електронного цифрового підпису і податківці наполегливо рекомендують не зволікати, а уже сьогодні розпочинати звітувати через мережу Інтернет.

Відповіді на запитання щодо порядку подання звітності в електронному вигляді, підписування податкової звітності, переліку акредитованих центрів сертифікації ключів тощо можна отримати у фахівців управління інформатизації процесів оподаткування за телефонами 54-56-61 або 54-56-41 та відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян (каб.121) або за телефоном 1507. Також необхідну інформацію щодо подання податкової звітності в електронному вигляді можна знайти у рубриці “Платникам податків про електронну звітність” на сайті ДПА України за адресою www. sta. gov. ua

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Змінюється порядок реєстрації накладних у Єдиному реєстрі

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code