28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Бюджетні організації сплачують земельний податок

ДПІ в районах,

Враховуючи запитання, що надходили від платників у цьому році, про порядок сплати земельного податку бюджетними установами роз’яснює начальник відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) і неподаткових платежів ДПІ у м. Чернівці Наталія Бальон.

Який порядок розрахунку земельного податку бюджетними організаціями, у разі передачі в оренду приміщень (їх частин) іншим суб’єктам господарювання?

Починаючи з 01.01.2011 року порядок справляння плати за землю регулюється ХШ розділом Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (зі змінами та доповненнями).

Пунктом 282.1.3 пункту 282.1 статті 282 Кодексу визначено, що від сплати земельного податку звільняються: органи державної влади та органи місцевого самоврядування, органи прокуратури, заклади, установи та організації, спеціалізовані санаторії України для реабілітації, лікування та оздоровлення хворих, військові формування, утворені відповідно до законів України, Збройні Сили України та Державна прикордонна служба України, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Разом з тим, пунктом 284.3 статті 284 Кодексу передбачено, що якщо платники податку, які користуються пільгами з цього податку, надають в оренду земельні ділянки, окремі будівлі, споруди або їх частини, податок за такі земельні ділянки та земельні ділянки під такими будівлями (їх частинами) сплачується на загальних підставах з урахуванням прибудинкової території.

Ця норма не поширюється на бюджетні установи у разі надання ними будівель, споруд (їх частин) в тимчасове користування (оренду) іншим бюджетним установам, дошкільним, загальноосвітнім навчальним закладам незалежно від форм власності і джерел фінансування.

Таким чином, якщо бюджетною установою на підставі державного акта на право постійного користування використовується земельна ділянка, а приміщення, або його частина, орендується іншим суб’єктом господарювання, платником земельного податку до бюджету є підприємство, яке є землекористувачем земельної ділянки, що підтверджується наявністю державного акта, тобто бюджетна установа.

Чи залежить сплата земельного податку бюджетною установою, від системи оподаткування орендаря приміщення (наприклад, якщо орендар перебуває на спрощеній системі оподаткування)? Який механізм відшкодування плати за землю бюджетній установі, яка буде зобов’язана сплачувати земельний податок за орендовану площу?

Підпунктом 4 пункту 1 статті 297 Кодексу визначено, що платники єдиного податку звільняються від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності. Однак, це стосується земельних ділянок, які безпосередньо передано їм у власність або надано в користування. У цьому випадку не можна розглядати питання звільнення від сплати земельного податку суб'єкта, який є орендарем приміщення.

Що стосується питання відшкодування землекористувачу земельного податку, чинним законодавством передбачено відшкодування орендодавцю будівель, споруд (їх частин) плати за користування земельною ділянкою. Так, відповідно до ст. 797 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 р. № 435-IV (зі змінами та доповненнями) плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Таким чином, бюджетній установі необхідно нараховувати та сплачувати земельний податок за ту частину приміщення, яка використовується орендарем приміщення, незалежно від системи оподаткування останнього.

(На фото: начальник відділу адміністрування платежів за землекористування, місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних) і неподаткових платежів ДПІ у м. Чернівці Наталія Бальон)

ДПІ у м. Чернівці

Бюджетні організації сплачують земельний податок
3 (60%) 3 голосов

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code