28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Роз’яснення норм Податкового кодексу – запорука вчасної сплати податків

ДПІ в районах,
05.03.12

05.03-11 З метою упередження втрат бюджету міста та виплати заробітної плати в “конвертах” податківці міста запроваджують різноманітні заходи зворотного зв’язку з приватними підприємцями стосовно роз’яснення порядку нарахування заробітної плати та утримання з неї податку на доходи фізичних осіб.

Зокрема, нещодавно відбувся тренінг на тему: “Порядок обчислення податку з доходів фізичних осіб з найманих працівників”.

Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші питання, що цікавили присутніх на даному заході.

В якому розмірі застосовується податкова соціальна пільга для найманих працівників з 1 січня 2012 року?

З 1 січня 2012 року розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становить 1073 грн., а у погодинному розмірі – 6,43 грн.

Податкова соціальна пільга – 536,5 грн.

Підвищена у розмірі 150% – 804,75 грн.

Підвищена у розмірі 200% – 1073 грн.

Максимальний дохід для отримання податкової соціальної пільги при обчисленні податку з доходів фізичних осіб - 1500 грн.

Який порядок оподаткування доходів у формі заробітної плати з 1 січня 2012 року?

Відповідно до ст.14 Податкового кодексу України заробітна плата - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Згідно із п. 164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності. Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ доходи, одержанні, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами оподатковуються за ставкою 15 відсотків.

У разі якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / ДПІ в районах / Новини з державних податкових інспекцій / Роз’яснення та консультації /

Роз’яснення норм Податкового кодексу – запорука вчасної сплати податків

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code