28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Запитання з приймальні громадян

ДПІ в районах,

22.03.12

Чи має право фізична особа, яка отримала іноземний дохід у 2011 році, відтермінувати подання декларації про майновий стан і доходи у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів про суму отриманого іноземного доходу та утриманого податку?

Термін подання декларації про майновий стан і доходи визначається відповідно до пп.49.18.4 п.49.18 ст.49 ПКУ, а саме до 1 травня року, наступного за звітним. Підпунктом 170.11.2 п. 170.11. ст. 170 ПКУ передбачено, що у разі якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов'язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації. У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до статті 13 цього Кодексу, такий платник зобов'язаний подати до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами.

Чи потрібно нерезиденту декларувати отримані у спадок від громадянина України заощадження, розміщені в Ощадбанку СРСР до 2 січня 1992 року? Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав регулюється статтею 174 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ).

Відповідно до пп. 174.2.3. п. 174.2. ст. 174 ПКУ для спадкоємця-нерезидента, що отримує спадщину від спадкодавця резидента будь-який об'єкт спадщини оподатковуються за ставками, визначеними в пункті 167.1 статті 167 ПКУ - 15, 17 відсотків, крім грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери (облігації Державної цільової безпроцентної позики 1990 року, облігації Державної внутрішньої виграшної позики 1982 року, державні казначейські зобов'язання СРСР, сертифікати Ощадного банку СРСР) та грошові заощадження громадян України, поміщені в установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху протягом 1992 - 1994 років, погашення яких не відбулося, оподаткування яких здійснюється за нульовою ставкою при успадковані будь-яким спадкоємцем (пп. 174.2.1. "в" п. 174.2. ст. 174 ПКУ). Отже, декларувати зазначені доходи та сплачувати податок не потрібно.

Чи можна перебувати на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності, якщо вид діяльності "Кур'єрська доставка"?

Відповідно пп. 291.5.1. 8) п. 291.5. ст. 291 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють діяльність з надання послуг пошти та зв'язку. Згідно національного класифікатора видів економічної діяльності, затвердженого наказом, Держкомстата, від 26.12.2005, № 375 (ДК 009:2005") діяльність пошти та зв'язку (розділ 64 група 64.1) включає підкласи 64.11.0 "Діяльність національної пошти" та 64.12.0 "Кур'єрська діяльність".

Враховуючи вищезазначене, платники податків, які надають послуги з кур'єрської доставки не можуть бути платниками єдиного податку

Головна сторінка / ДПІ в районах / Новини з державних податкових інспекцій / Роз’яснення та консультації /

Запитання з приймальні громадян

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code