28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Податкова звітність платників податків

Електронна податкова звітність,

29.04.11

Податкова звітність подається:

- Особисто платником податків або уповноваженою на це особою.

- Надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

- Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Великі та середні підприємства подають податкові декларації виключно у електронній формі.

Відповідно до пункту 49.8 Податкового кодексу України прийняття податкової декларації є обов’язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.

Якщо платник податків дотримав вимоги передбачені пунктом 49.9 Кодексу, посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.

Відмова посадової особи органу державної податкової служби прийняти податкову декларацію з будь-яких причин, не визначених статтею 49, у тому числі висунення будь-яких не визначених цією статтею передумов щодо такого прийняття (включаючи зміну показників такої податкової декларації, зменшення або скасування від’ємного значення об’єктів оподаткування, сум бюджетних відшкодувань, незаконного збільшення податкових зобов’язань тощо) забороняється (п 49.10. Кодексу).

Відмова у прийнятті податкової декларації допускається виключно у випадку порушення платником вимог підпунктів 48.3 та 48.4 статті 48 Податкового кодексу України щодо заповнення обов’язкових реквізитів. Податковий орган при цьому зобов’язаний надати платнику письмове повідомлення про таку відмову із зазначенням конкретних причин.

З метою упорядкування документообігу та створення належних умов для реалізації податковими органами функцій контролю визначено терміни надання цих повідомлень:

– протягом п’яти робочих днів з дня отримання декларації, надісланої поштою або засобами електронного зв’язку;

– протягом трьох робочих днів з дня отримання декларації особисто від платника податку або його представника.

Якщо податкова декларація була надіслана поштою або засобами електронного зв’язку та не містить окремих обов’язкових реквізитів або вони вказані з помилками, то такий звіт вважається неподаним.

При необґрунтованій відмові органу ДПС в прийняті звітності, у тому числі засобами телекомунікаційного зв'язку, суб’єкт господарювання може оскаржити дії в адміністративному або судовому порядку. У разі оскарження дій в адміністративному порядку, суб'єкт господарювання подає письмову скаргу протягом 10 календарних днів, від дня отримання відмови у прийнятті звітності, з одночасним паданням податкової декларації на паперових носіях. У разі оскарження дій в судовому порядку, суб'єкт господарювання подає скаргу до суду, яким і буде прийнято відповідне рішення.

У разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.

Відділ масово - роз ’яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Електронна податкова звітність / Повідомлення /

Податкова звітність платників податків

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code