28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Чи може підприємство застосовувати ставку 0% податку на прибуток підприємств, якщо основна частина працівників працює неповний робочий день? Як у такому випадку розраховувати розмір заробітної плати?

Податковий кодекс України,

23.07.12

Така можливість не виключається. Нагадаємо, що право на отримання пільги, тобто на застосування ставки 0% зі сплати податку на прибуток, платники мають, якщо:

розмір доходів кожного звітного податкового періоду наростаючим підсумком з початку року не перевищує 3 млн. грн.; розмір нарахованої за кожен місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати, встановлені законом.

Крім того, право на отримання цієї пільги мають платники податку на прибуток, які відповідають одному з критеріїв, визначених в абзацах «а» — «в» п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс).

Згідно зі ст. 56 Кодексу законів про працю України від 10.12.71 р. за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом можна встановлювати (як при прийнятті на роботу, так і згодом) неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках здійснюється пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

При цьому в обліковій кількості ці працівники враховуються за кожен календарний день як цілі одиниці, в тому числі за неробочі дні тижня, що обумовлено при зарахуванні на роботу (працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств, не включаються до облікової кількості штатних працівників).

Заробітна плата працівників, які перебувають у трудових відносинах з платником податку на прибуток і працюють на частину ставки, тобто неповний робочий день, для застосування п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу розраховується за кожен місяць звітного періоду в розмірі, що відповідає співвідношенню між двома мінімальними заробітними платами та відповідною частиною ставки, яку виплачують працівнику.

Отже, підприємство, працівники якого працюють неповний робочий день, може застосовувати ставку 0% податку на прибуток за умови, що таке підприємство відповідає всім іншим критеріям, установленим п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу.

Податковий вісник України

13.07.2012, № 26

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Повідомлення /

Чи може підприємство застосовувати ставку 0% податку на прибуток підприємств, якщо основна частина працівників працює неповний робочий день? Як у такому випадку розраховувати розмір заробітної плати?

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code