28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Допомога по вагітності та пологах не оподатковується

Податковий кодекс України,

17.06.11

Виплати фізичним особам у вигляді допомоги по вагітності та пологам здійснюється відповідно до норм Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", яким визначено правові підстави для отримання такої допомоги, встановлено умови надання, тривалість та розміри виплат. Зазначені виплати здійснюються за рахунок бюджету Фонду соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і згідно з нормами Закону є матеріальним забезпеченням фізичних осіб, яке є компенсацією втрат заробітної плати (доходу) таких фізичних осіб на період їх відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Визначення об’єкта оподаткування з метою розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку здійснюється відповідно до норм статей 164 та 165 Податкового кодексу України. Зокрема, нормами ст. 165.1.1 Кодексу передбачено, що не включається до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку суми компенсації, які отримує такий платник податку з бюджету та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Таким чином, доходи фізичних осіб, отриманих ними як допомога по вагітності та пологах, не включається до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку та не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Фізичним особам / Податок на доходи фізичних осіб / Консультації /

Допомога по вагітності та пологах не оподатковується

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code