28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Міжнародний досвід щодо тривалості перевірок

Податковий кодекс України,

29.07.10

За даними Управління міжнародних зв’язків ДПА України, не існує обмежень щодо тривалості перевірок у Німеччині, Нідерландах, на Кіпрі, у Швеції, Канаді, США та Японії. Існують лише обмеження, які встановлені внутрішнім регламентом податкової служби Франції щодо тривалості перевірок великих корпорацій, малих та середніх підприємств (дев’ять місяців), дуже малих підприємств (три місяці). Крім цього, лише законодавством Німеччини встановлено обов’язок податкового органу ФРН повідомляти платників податків про проведення перевірки за місяць до її початку.

При цьому, за інформацією Департаменту податкового контролю юридичних осіб ДПА України, передбачені законодавством Росії терміни перевірок, права податкових органів при їх проведенні є значно ширшими, ніж в Україні.

Так, мінімальний термін проведення перевірок органами Федеральної Податкової Служби РФ складає 2 місяці, з можливістю їх продовження - до 6 місяців. Крім того, передбачено право податкового органу у окремих випадках (наприклад, для проведення експертизи) призупиняти перевірку також на термін до 6 місяців.

(Довідково: передбачені в Україні терміни проведення перевірок значно менші. Так, термін проведення планової виїзної перевірки платника податків не може перевищувати 20 робочих днів (з можливістю продовження на 10 робочих днів), а якщо платник податків відноситься до категорії суб’єктів малого підприємництва – термін перевірки не може перевищувати 10 робочих днів (з можливістю продовження на 5 робочих днів). Терміни позапланових виїзних перевірок ще значно коротші – відповідно 10 (з продовженням на 5) робочих днів та 5 (з продовженням на 2) робочих дні по суб’єктах малого підприємництва).

Також законодавством РФ (Податковим кодексом) надано право податковим органам отримувати, у тому числі в електронному вигляді, інформацію про наявність та рух коштів на рахунках платників податків в розрізі контрагентів. Реалізація такого права надає можливість при організації контрольно-перевірочної роботи здійснювати поглиблений доперевірочний аналіз діяльності платників з використанням автоматизованої системи, складати програми перевірок, що містять конкретні ризики по конкретних суб’єктах, та направляти ще до перевірок запити на зустрічні звірки. Це значно підвищує якість проведення перевірок.

Податковим кодексом РФ також надані податковим органам при проведенні перевірок і інші права, яких не мають податкові органи України, зокрема: на вимогу перевіряючого вилучати при перевірках у платників податків завірені ними копії будь-яких необхідних для їх проведення документів, залучати у разі необхідності експертів, свідків, перекладачів та інших фахівців.

Прес-служба ДПА України за матеріалами Департаменту податкового контролю юридичних осіб ДПА України

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Міжнародний досвід /

Міжнародний досвід щодо тривалості перевірок

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code