28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Надходження скарги до органу державної податкової служби

Податковий кодекс України,

28.03.11

В апеляційний практиці зустрічаються випадки, коли платник податків подає скаргу до відповідного органу державної податкової служби на податкове повідомлення – рішення з порушенням законодавчо встановленого терміну.

Відповідно до пункту 56.16 статті 56 Податкового кодексу України та пункту 7 Положення про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби, затвердженого наказом ДПА України від 23 грудня 2010 року № 1001 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 січня 2011 року за № 10/18748, днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідним органом державної податкової служби. У разі надсилання скарги поштою – дата отримання, яка зазначена в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті, відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення із скаргою.

У разі відсутності повідомлення про вручення і опису вкладення поштового відправлення та відбитка календарного штемпеля відділення поштового зв'язку на поштовому відправленні (конверті, бандеролі), що унеможливлює з'ясування дати отримання відділенням поштового зв'язку скарги, датою подання скарги вважається дата надходження скарги до органу державної податкової служби.

Звертаємо увагу на терміни подання скарги. Зокрема, пунктом 8.2 Положення визначено, що скарга подається до органу ДПС протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або будь-якого іншого рішення органу ДПС, що оскаржується.

Якщо відповідно до Податкового кодексу України орган державної податкової служби самостійно визначає грошове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів, що настають за днем надходження податкового повідомлення - рішення (рішення) органу державної податкової служби (п.8.3 Положення).

Тридцятиденний термін для оскарження поширюється, у тому числі на:

- суми грошового зобов'язання по платі на землю, нарахованій органами державної податкової служби фізичним особам;

- рішення про: розподіл суми грошових зобов’язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають у результаті реорганізації; погашення грошових зобов’язань або податкового боргу, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації; встановлення солідарної відповідальності за сплату грошових зобов’язань платника податків, який реорганізується, щодо всіх осіб, утворених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо всього майна таких осіб; поширення права податкової застави на майно платника податків, який створюється шляхом об’єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали грошові зобов’язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.

Сектор апеляцій ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Адміністрування податків, зборів (обов»язкових платежів) / Консультації /

Надходження скарги до органу державної податкової служби

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code