28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Новації в оподаткуванні податком на прибуток

Податковий кодекс України,

02.02.11

З 1 квітня 2011 року набирають чинності нові правила оподаткування податком на прибуток, що встановлені у розділі ІІІ Податкового Кодексу України. До цієї дати є чинним Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» і вся звітність з податку на прибуток за 2010 рік та перший квартал 2011 року подаватиметься за «старими» формами.

Кодексом передбачено поступове зниження ставки податку на прибуток до 16 відсотків (з 01.04.2011 застосовується ставка 23 відсотки; з 01.01.2012 – 21 відсоток; з 01.01.2013 – 19 відсотків; з 01.01.2014 – 16 відсотків).

Слід підкреслити, що прибуток за підсумками діяльності у першому кварталі 2011 року оподатковується за ставкою 25 відсотків.

У Податковому кодексі податок на прибуток підприємств зазнав «революційних» змін, що пов'язані із необхідністю усунення економічно необґрунтованих розбіжностей між правилами податкового обліку і положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку щодо визнання і оцінки доходів та витрат.

Перехід від методу «першої події» на метод „нарахувань та співставлень» при визнанні доходів та витрат у податковому обліку дозволить значно скоротити тимчасові різниці між податковим та бухгалтерським обліком.

Окрему увагу слід звернути на те, що для розвитку малого бізнесу Кодексом передбачено застосування нульової ставки податку на прибуток на 5-ть років для підприємств з річним оборотом до 3 млн. грн. та кількістю працюючих до 20 осіб.

У розділі І Кодексу вдосконалено підходи до визначення “звичайної ціни”. Так, передбачено конкретні методи визначення звичайних цін, які застосовуються у міжнародній практиці, а саме:

а) порівняльної неконтрольованої ціни (аналогів продажу);

б) ціни перепродажу;

в) „витрати плюс ”;

г) розподілення прибутку;

ґ) чистого прибутку.

Порядок застосування вищезазначених методів визначення звичайної ціни встановлюватиметься Кабінетом Міністрів України.

Новацією Кодексу є також те, що у разі відхилення договірних цін у податковому обліку платника податків у бік збільшення або зменшення від звичайних цін менше ніж на 20 відсотків, таке відхилення не може бути підставою для визначення (нарахування) податкового зобов’язання, коригування від’ємного значення об’єкта оподаткування або інших показників податкової звітності.

На відміну від діючого законодавства Кодексом передбачено, що великий платник податків має право звернутися до центрального органу державної податкової служби із заявою про укладення договору про ціноутворення для цілей оподаткування.

Слід звернути увагу на те, що новий порядок визначення та застосування звичайних цін набирає чинності з 1 січня 2013 року, а до цього часу діє порядок визначення таких цін, що встановлено пунктом 1.20 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Прес-служба ДПА України за матеріалами Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів)

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на прибуток підприємств / Коментарі ДПА України /

Новації в оподаткуванні податком на прибуток

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code