28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків сплачують земельний податок

Податковий кодекс України,

06.07.11

Відповідно до ст. 38 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року №2768-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі - ЗКУ) до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування.

Згідно зі ст. 42 ЗКУ у разі приватизації громадянами багатоквартирного житлового будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню власників.

Статтею 282 Податкового кодексу України встановлено перелік юридичних осіб – власників земельних ділянок та постійних землекористувачів, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку. Проте, до зазначеного переліку не включено об’єднання співвласників багатоповерхових будинків.

Водночас відповідно до п.276.1 ст. 276 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) земельний податок за земельні ділянки ( в межах населених пунктів), зайняті житловим фондом, справляється за ставкою у розмірі 3 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до ст. 274 і 275 ПКУ.

Згідно з п. 286.1 ст.286 ПКУ підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру. З урахуванням викладеного, пільги щодо сплати земельного податку для об’єднань співвласників багатоповерхових будинків не встановлені.

Водночас земельний податок за земельні ділянки, що у встановленому ЗКУ порядку передані об’єднаннями співвласників багатоповерхових будинків у власність та які за даними державного земельного кадастру належать до земель житлового фонду, справляється за пільговою ставкою – лише у розмірі 3 відсотків від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою, встановленою для відповідного населеного пункту.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Об’єднання співвласників багатоповерхових будинків сплачують земельний податок

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code