28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Оподаткування матеріальної допомоги у контексті Податкового кодексу

Податковий кодекс України,

08.04.11

Відповідно до ст. 170 Податкового кодексу України, резидентами – юридичними або фізичними особами можуть надаватись певні види матеріальної допомоги на користь платників податків.

Зокрема, цільова благодійна допомога надається під визначені умови на напрями її витрачання (наприклад, на лікування) фізичними та юридичними особами - резидентами в будь-якій сумі працівнику чи не працівнику підприємства і не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, при дотриманні таких умов: якщо благодійник, що виплачує допомогу, є резидентом України; допомога надходить безпосередньо на адресу закладу охорони здоров'я незалежно від його форми власності у вигляді компенсації вартості платних послуг із лікування фізичної особи.

Що стосується нецільової благодійної допомоги, то до оподатковуваного доходу не включаються суми нецільової благодійної допомоги, у т. ч. матеріальної, наданої сукупно протягом звітного податкового року резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податків ( будь-якого громадянина) у сумі, що не перевищує розмір - 1320 грн., і за умови, що допомога носить нецільовий характер (надається без усяких умов і без зазначення напрямів її витрачання) і надання такого виду допомоги не передбачене в колективному договорі підприємства або у трудовому договорі із працівником (якщо вона надається працівникові). У разі якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір (1320 грн.), платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на доходи фізичних осіб / Консультації /

Оподаткування матеріальної допомоги у контексті Податкового кодексу

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code