28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Особливості оподаткування нерезидентів згідно з Податковим кодексом

Податковий кодекс України,

23.12.10

Статтею 160 Податкового кодексу визначено доходи нерезидента із джерелом їх походження з України, які підлягають оподаткуванню в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Порівняно із Законом України „Про оподаткування прибутку підприємств”, цей перелік майже не змінився. Не змінюється у зв’язку з набранням чинності Податковим кодексом і порядок оподаткування цих доходів.

Так, доходи отримані нерезидентом із джерелом походження з України від провадження цим нерезидентом господарської діяльності, крім доходів, зазначених у пп. 160.3-160.6 цієї статі, підлягають оподаткуванню податком на доходи за ставкою 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який утримується резидентом або постійним представництвом нерезидента, що здійснюють виплати таких доходів, і сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України.

Оподаткування прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, здійснюється відповідно до п. 160.8, яким передбачено загальний порядок оподаткування таких прибутків.

Директор Департаменту контролю за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД ДПА України Ольга Ілюшко відзначає, що постійне представництво до початку своєї господарської діяльності повинно стати на облік у податковому органі за своїм місцезнаходженням у порядку, встановленому центральним податковим органом України. Постійне представництво, яке розпочало свою господарську діяльність до реєстрації у податковому органі, вважається таким, що ухиляється від оподаткування, а одержані ним прибутки вважаються прихованими від оподаткування.

Для взяття на облік постійні представництва нерезидентів та відокремлені підрозділи іноземних юридичних осіб зобов’язані звернутися протягом 10 календарних днів з дня їх державної реєстрації (акредитації, легалізації) в установленому порядку або до початку провадження господарської діяльності, якщо така реєстрація не є обов’язковою згідно із законодавством, до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

Положеннями Податкового кодексу запроваджується норма, якою передбачено, що у разі встановлення органом державної податкової служби за результатами податкового контролю ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік складається акт, який надсилається через компетентний орган України до компетентного органу іноземної держави для організації заходів стягнення. Форма зазначеного акта затверджується центральним органом державної податкової служби.

На сьогодні для реалізації цієї норми ДПА України розроблено форму Акта про встановлення факту ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік. Це дозволить залучати до оподаткування прибутки нерезидентів, які таким чином ухиляються від сплати податків.

Обмін інформацією та стягнення з нерезидента податкової заборгованості буде здійснюватись на підставі Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах, яка набрала чинності для України 1 липня 2009 року.

Прес-служба ДПА України

за матеріалами Департаменту контролю

за фінансовими установами та операціями у сфері ЗЕД

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на прибуток підприємств / Коментарі ДПА України /

Особливості оподаткування нерезидентів згідно з Податковим кодексом

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code