28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Подання повідомлення за формою № 20-ОПП у питаннях – відповідях

Податковий кодекс України,

29.12.11

Чи повинен платник податку надавати повідомлення за ф. №20-ОПП про об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, які були зареєстровані, створені чи відкриті до 2011 року?

Відповідно до п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік в органах ДПС за місцезнаходженням юридичних осіб (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об'єктів оподаткування або об'єктів, які пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку). Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом ПКУ. Платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. Порядок обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням, визначений в р. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.12.2010 р. за №1439/18734 (далі – Порядок №979). Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), подається до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта за ф. №20-ОПП.

Таким чином, платник податків, починаючи з 01.01.2011 – з дня набрання чинності ПКУ, зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, в тому числі, які створені чи відкриті до 2011 року, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку).

Чи потрібно платнику податків подавати повідомлення за ф. №20-ОПП про об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органам ДПС за місцезнаходженням таких об'єктів?

Порядок обліку об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням визначений в р. VIIІ Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979 (далі – Порядок №979). Платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому цим розділом. Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі - об'єкти оподаткування), є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України. Якщо у платника податків відбувається реєстрація, створення чи відкриття об'єкта оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний стати на облік за неосновним місцем обліку в органі державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта у порядку, визначеному р. VII Порядку №979.

Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. №20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта. У разі зміни відомостей про об'єкт оподаткування, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження або стану об'єкта оподаткування, платник податків надає зазначене повідомлення за ф. №20-ОПП з оновленою інформацією до органу державної податкової служби за місцезнаходженням об'єкта оподаткування, щодо якого відбулися зміни.

Який порядок зняття з обліку платника податку за неосновним місцем обліку в органах ДПС, якщо СГ відчужує (повертає власнику) об’єкт оподаткування?

Відповідно до п. 63.3 ст.63 Податкового кодексу України та р. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979 (далі – Порядок № 979), платник податків зобов'язаний повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів (за основним та неосновним місцем обліку) у порядку, встановленому р. VIII Порядку №979.

У разі відчуження (повернення власнику) об’єкта оподаткування платником податків подається до органу ДПС за місцезнаходженням об’єкта заява за ф.№20-ОПП у якій у графі „Стан об'єкта оподаткування” зазначається об'єкт відчужений/повернутий власнику. Якщо в органі ДПС за місцезнаходженням об’єкту оподаткування, що відчужений (повернутий власнику), платник податків перебував на обліку за неосновним місцем обліку, то відповідно до п.7.4 р. VII Порядку №979, у разі відсутності інших об’єктів, закриття відокремлених підрозділів, у зв'язку з чим такий платник податків був взятий на облік за неосновним місцем обліку, платник податків знімається з обліку в органі ДПС за неосновним місцем обліку при надходженні (наявності) відповідних підтвердних документів або у зв'язку із закінченням бюджетного року за умови сплати податків, зборів до бюджету на підставі службових документів органу ДПС.

Де можна ознайомитися з переліком типів оподаткування з метою заповнення повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за ф. №20-ОПП?

Відповідно до п. 8.7 р. VІІІ Порядку обліку платників податків, затвердженого наказом ДПА України від 22.12.10 №979, рекомендований довідник типів об'єктів оподаткування, що використовується платниками податків при заповненні повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов'язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за ф. №20-ОПП, розміщений на інформаційних стендах в органах ДПС та оприлюднений на офіційному веб-сайті ДПС України (www. sta. gov. ua.)

Який порядок подання платниками податків повідомлення за ф.№20-ОПП при значній кількості об’єктів оподаткування, об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність?

Відповідно до п. 63.3 ст.63 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов'язаний стати на облік у відповідних органах державної податкової служби за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об'єкти оподаткування і об'єкти, пов'язані з оподаткуванням, органи державної податкової служби за місцезнаходженням таких об'єктів у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби. Повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (об'єкт оподаткування), за ф. N 20-ОПП подається протягом 10 робочих днів після його реєстрації, створення чи відкриття до органу державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта. Якщо платник податків має декілька об’єктів оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник податків зобов'язаний повідомити про них органи державної податкової служби за місцезнаходженням такого об'єкта. При цьому, кількість об’єктів оподаткування, які можливо зазначати в заяві за ф. №20-ОПП, не обмежена, а тому платник податку має можливість додати необхідну кількість рядків в заяві та повідомити про всі такі об’єкти незалежно від їх кількості.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Адміністрування податків, зборів (обов»язкових платежів) / Консультації /

Подання повідомлення за формою № 20-ОПП у питаннях – відповідях

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code