28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Податковий розрахунок резидентів, які виплачують дивіденди платникам податку на доходи фізичних осіб, не подається

Податковий кодекс України,

01.06.11

Державна податкова інспекція у м. Чернівці повідомляє, що з прийняттям Податкового кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2011 року, втратив чинність Закон України №889 «Про податок з доходів фізичних осіб», яким було передбачено встановлення форми податкового розрахунку для резидентів, які нараховують дивіденди. Зазначена форма була затверджена Наказом ДПА України від 04.12.03 р. №586 «Про затвердження форми податкового розрахунку резидента, що виплачує дивіденди платникам податку з доходів фізичних осіб».

Доходи у вигляді дивідендів оподатковуються відповідно до норм ст. 170.5 Податкового кодексу України. Відповідно до ст. 170.5.1 Кодексу податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати) на його користь дивідендів, є емітент корпоративних прав або за його дорученням - інша особа, яка здійснює таке нарахування (виплату)

Згідно ст.176.2 Кодексу податкові агенти, які нараховують та виплачують дохід фізичним особам, зобов’язані подавати у строки, встановлені Кодексом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами Кодексу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу ДПС за місцем свого розташування. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається. Враховуючи вищевикладене, податкові агенти, які нараховують та виплачують дохід фізичним особам у вигляді дивідендів, відображають дану суму у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суму утриманого з них податку під ознакою "109" (дана ознака діє з 01.04.2011). При цьому, окремого податкового розрахунку резидента, що нараховує дивіденди платникам податку на доходи фізичних осіб, нормами Кодексу не передбачено.

Офіційне роз’яснення з цього питання наведено у Листі ДПА України від 13.04.2011 р. за №10425/7/17-0217.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Фізичним особам / Податок на доходи фізичних осіб / Консультації /

Податковий розрахунок резидентів, які виплачують дивіденди платникам податку на доходи фізичних осіб, не подається

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code