28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Податковим кодексом України внесено зміни у порядок отримання торгових патентів

Податковий кодекс України,

10.01.11

Податковим кодексом України внесено зміни до порядку отримання торгових патентів на деякі види підприємницької діяльності.

Тепер торговий патент – це державне свідоцтво з обмеженим строком дії на провадження певного виду підприємницької діяльності та користування яким передбачає своєчасне внесення до бюджету відповідного збору.

Кодексом також змінено законодавчий термін „Плата за торговий патент ” на « Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності », що підкреслює належність такого збору до місцевих податків і зборів.

З бір за провадження деяких видів підприємницької діяльності відмінний від плати за торговий патент, яка була встановлена Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Так, ставки збору, відповідно до Кодексу, встановлюються сільськими, селищними та міськими радами з розрахунку на календарний місяць у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня календарного року .

Тобто, згідно з вимогами Кодексу, у разі змін мінімальної заробітної плати станом на 1 січня календарного року необхідно змінювати і ставки збору.

Податковим кодексом також змінено терміни дії окремих торгових патентів та терміни сплати збору.

Згідно

Закону № 98/96

Згідно Податкового кодексу

Термін дії торгового і пільгового патенту на здійснення торговельної діяльності

1 рік

5 років

діяльність з надання платних побутових послуг

1 рік

5 років

торгівля валютними цінностями

3 роки

5 років

діяльності у сфері розваг (код виду діяльності)

5 років

2 роки

Терміни сплати

до 15 числа

не пізніше 15 числа

не передбачено перенесення збору у зв‘язку з вихідними і святковими днями

Кодексом також передбачена норма, за якою у разі невнесення суб’єктом господарювання збору у встановлений строк дія такого патенту анулюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулося таке порушення. А суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Кодексу. Ці норми спрямовані на покращення платіжної дисципліни платників збору та підвищення їх відповідальності.

Із введенням в дію Податкового кодексу також буде змінено форму торгових патентів та форму заявки на придбання торгових патентів, які будуть відповідати вимогам, встановленим Податковим кодексом України.

Прес-служба ДПА України за матеріалами Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів)

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності / Коментарі ДПА України /

Податковим кодексом України внесено зміни у порядок отримання торгових патентів

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code