28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Податок на нерухоме майно – з 1 січня 2012 року

Податковий кодекс України,

23.12.10

4 грудня 2010 р. в газеті «Голос України» опубліковано Податковий кодекс України. Серед нововведень - суттєве скорочення переліку місцевих податків та зборів: з 14 до 5 та запровадження податку на нерухоме майно. Відповідно до розділу 20 “Перехідні положення” Податкового кодексу стаття 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» набуде чинності з 1 січня 2012 року.

Так, статтею 265 визначено платників податку, об’єкт та база оподаткування, ставки податку, порядок обчислення та сплати, а також пільги з цього податку.

Зокрема, під норму підпадають усі об'єкти житлової нерухомості. Відповідно до Податкового кодексу до таких об'єктів не відноситься житлова нерухомість, що знаходиться у власності держави або територіальних громад, або, що розташована в зонах відчуження.

Також не будуть оподатковуватися, за відповідними нормами, будівлі дитячих будинків сімейного типу, садові або дачні будинки, але не більше одного такого об’єкта на одного платника податку; об’єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям та прийомним сім’ям, у яких виховується троє та більше дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю; гуртожитки.

База оподаткування об’єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири - на 120 кв. метрів;

б) для житлового будинку - на 250 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за базовий податковий (звітний) період і застосовується до об’єкта житлової нерухомості, у якій фізична особа - платник податку зареєстрована в установленому законом порядку, або за вибором такого платника до будь-якого іншого об’єкта житлової нерухомості, який перебуває в його власності.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та

звернень громадян ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Фізичним особам / Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки / Консультації /

Податок на нерухоме майно – з 1 січня 2012 року

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code