28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Про сплату збору за першу реєстрацію транспортного засобу

Податковий кодекс України,

22.11.11

Законом України від 07.07.11 № 3609-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України» (далі – Закон № 3609) внесено доповнення щодо розширення бази оподаткування та ставок збору за першу реєстрацію транспортного засобу до Розділу VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу» Податкового кодексу України, які з 06.08.11 набрали чинності.

Зокрема, пунктом «а» пп. 233.1.1. п.233.1. ст. 233 Податкового кодексу України (із змінами і доповненнями, далі – Кодекс) встановлено, що базою оподаткування збору за першу реєстрацію транспортного засобу в Україні для колісних транспортних засобів - мотоциклів, легкових автомобілів (крім легкових автомобілів, обладнаних електродвигуном), автобусів (у тому числі мікроавтобусів), тракторів, вантажних автомобілів (у тому числі сідельних тягачів, інших спеціалізованих та спеціальних вантажних транспортних засобів, інших колісних транспортних засобів) є об'єм циліндрів двигуна в куб. сантиметрах.

Підпунктом 234.1.9. пункту 234.1 статті 234 Кодексу визначено, що ставка збору для колісних транспортних засобів, які не зазначені у підпунктах 234.1.1 - 234.1.8 цього пункту становить 5 гривень за 100 куб. сантиметрів об'єму циліндрів двигуна.

Відповідно до п. 237.1 ст. 237 та 239.1. ст. 239 Кодексу збір сплачується фізичними та юридичними особами за місцем реєстрації транспортних засобів та ставками, які діють на день сплати перед проведенням першої реєстрації в Україні транспортних засобів в органах, що проводять таку державну реєстрацію.

Пунктами 21 та 24 «Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.98 № 1388 (із змінами та доповненнями) визначено, що транспортні засоби, що належать фізичним особам, реєструються за місцем їх проживання, а транспортні засоби юридичних осіб реєструються за місцезнаходженням таких осіб.

Якщо стоянка транспортних засобів розташована за місцезнаходженням філій або представництв юридичних осіб, такі транспортні засоби реєструються за місцем їх стоянки.

У свідоцтві про реєстрацію (технічному паспорті) зазначається юридична особа, якій належать транспортні засоби, місцезнаходження такої особи та стоянки.

У разі виникнення обставин, що перешкоджають державній реєстрації таких транспортних засобів за місцем проживання власників, дозволяється, як виняток, з дозволу керівників підрозділів Державтоінспекції проведення їх державної реєстрації за місцем проживання родичів власників за їх письмовою згодою.

Після першої реєстрації в Україні транспортних засобів юридичні особи в десятиденний строк зобов’язані подати до відповідного органу державної податкової служби за місцем свого знаходження та за місцем реєстрації транспортного засобу розрахунок суми збору за такі транспортні засоби за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу. До розрахунку обов'язково додаються копії реєстраційних документів, завірені відповідним уповноваженим державним органом України, який проводив таку реєстрацію.

Згідно з пункту 173.5 статті 173 і пункту 239.5 статті 239 Кодексу, статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи, що здійснюють державну реєстрацію транспортних засобів, зобов'язані повідомляти органи державної податкової служби за місцем розташування про транспортні засоби, зареєстровані або зняті з реєстрації протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу, за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби, а також про їх власників (Наказ ДПА України від 23.12.10 № 995).

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Фізичним особам / Збір за першу реєстрацію транспортного засобу / Консультації /

Про сплату збору за першу реєстрацію транспортного засобу

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code