28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання читачів тижневика «Головбух»

Податковий кодекс України,

10.02.11

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання читачів тижневика «Головбух», що надійшли на «гарячу лінію» 01.02.2011 щодо справляння податку на прибуток за 2010 рік та у 2011 році. На зв’язку з читачами була та надавала відповіді Наталія Хоцянівська, директор Департаменту адміністрування податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

? Добрий день, Наталіє Володимирівно. Розвійте мої сумніви. Підприємство сьогодні (1 лютого) виплатило дивіденди і заплатило авансовий внесок з податку на прибуток. Цей авансовий внесок можна врахувати у зменшення податку на прибуток за результатами декларації 2010 року чи І кварталу 2011 року?

Н. В. Цей авансовий внесок можна врахувати у зменшення податку на прибуток за результатами декларації І кварталу 2011 року.

Відповідно до підпункту 7.8.2 Закону про прибуток емітент корпоративних прав, який приймає рішення про виплату дивідендів своїм акціонерам (власникам), нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі ставки, встановленої пунктом 10.1 цього Закону, нарахованої на суму дивідендів, призначених для виплати, без зменшення суми такої виплати на суму такого податку. Зазначений авансовий внесок вноситься до бюджету до або одночасно із виплатою дивідендів. Відповідно до підпункту 7.8.4 Закону про прибуток, у разі коли сума такого авансового внеску перевищує суму податкових зобов’язань підприємства — емітента корпоративних прав за податком на прибуток такого звітного періоду, різниця переноситься у зменшення податкових зобов’язань наступного податкового періоду, а при отриманні від’ємного значення податкового зобов’язання такого наступного періоду — на зменшення податкових зобов’язань майбутніх податкових періодів.

? Наталіє Володимирівно, як у декларації про прибуток за І квартал 2011 року відображати збитки попередніх років? У рядок 04.9 слід включити 80% збитків, які не увійшли до складу декларації про прибуток у 2010 році, та збитки за декларацією 2010 року?

Н. В. Сума збитків у рядку 04.9 декларації про прибуток станом на 01.01.2010, в тому числі і збитки минулих років, повинна бути зменшена до 20%. Збитки сформовано станом на 01.01.2011 та 80% суми збитків за 2009 рік підлягають включенню до складу валових витрат І кварталу 2011 року за правилами пункту 6.1 Закону про прибуток, тобто без обмежень.

? Наше підприємство несе витрати, пов’язані з будівництвом, тому тема збитків для нас актуальна. Чи передбачено Податковим кодексом включення до складу витрат II кварталу збитків, які підприємство матиме за наслідками І кварталу 2011 року? Мова йде тільки про збитки, отримані у І кварталі, чи про збитки І кварталу з урахуванням збитків минулих періодів?

Н. В. Включення до складу витрат II кварталу 2011 року від’ємного значення об’єкта оподаткування платника податку — резидента передбачено пунктом 3 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу щодо від’ємного значення, сформованого за підсумками І кварталу 2011 року без урахування збитків минулих періодів.

? Моє запитання стосується обліку витрат з податку на прибуток, починаючи з ІІ кварталу 2011 року. Мова йде про витрати, що враховуються наростаючим підсумком. Можна, я процитую Кодекс?

Н. В. Наведіть приклад, сподіваюся, що я зрозумію, про що мова.

? Наприклад, витрати на навчання відповідно до підпункту 5.4.2 Закону про прибуток включаються до складу валових витрат у розмірі, що не перевищує 3% фонду оплати праці. І кожного наступного податкового періоду обидві суми зростають.

У Податковому кодексі також є схожі норми. Наприклад, відповідно до підпункту 138.12.3 до складу інших витрат включаються кошти, перераховані організаціям роботодавців у вигляді вступних чи членських внесків, але не більше 0,2% фонду оплати праці платника податку в розрахунку за звітний податковий рік.

Н. В. І вас цікавить, як витрати рахувати наростаючим підсумком?

? Так, п очинаючи з II кварталу 2011 року ці 0,2% фонду оплати праці обчислюються з урахуванням фонду оплати праці І кварталу 2011 року, чи фонд оплати праці береться до розрахунку тільки починаючи з II кварталу 2011 року?

Н. В. У 2011 році необхідно враховувати фонд оплати праці, обчислений починаючи з II кварталу 2011 року. Оскільки пунктом 2 підрозділу 4 розділу XX «Перехідних положень» Податкового кодексу передбачено, що платники податку на прибуток складають наростаючим підсумком та подають декларацію про прибуток за такі звітні податкові періоди: другий квартал, другий і третій квартали та другий – четвертий квартали 2011 року.

? Поясніть, будь ласка, який примірник фінансової звітності за 2010 рік потрібно подавати разом з податковою звітністю за 2010 рік: ксерокопію з відміткою відділу статистики чи без неї? Чи, може, фінансова звітність подається в оригіналі без відміток органів статистики?

Н. В. Відповідно до пункту 16.4 Закону про прибуток платник податку, крім банків та інших фінансових установ, який отримує дохід від будь-якої діяльності більше 100 млн. грн. на рік, повинен подати на адресу податкового органу фінансовий звіт у строки, встановлені законодавством для його подання. Відповідальність за неподання фінансової звітності зазначеними суб’єктами встановлюється відповідно до законодавства. Законом про прибуток та постановою КМУ «Про затвердження Порядку подання фінансової звітності» від 28.02.2000 № 419 не передбачено подання фінансової звітності з відміткою статистики.

Фінансова звітність, завірена печаткою підприємства та підписами посадових осіб підприємства, подається в оригіналі до органів податкової служби.

Департамент масово-роз'яснювальної роботи та звернень громадян ДПА України

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на прибуток підприємств / Коментарі ДПА України /

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання читачів тижневика «Головбух»

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code