28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Реєстрація особи як платника податку на додану вартість

Податковий кодекс України,

12.05.11

Питання, пов'язані із реєстрацією особи як платника податку на додану вартість, регулюються статтями 180 - 183 розділу V Кодексу.

Відповідно до пункту 7.3 статті розділу I Кодексу будь-які питання щодо оподаткування регулюються Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

Реєстрація особи як платника податку на додану вартість може здійснюватись як в обов'язковому порядку, так і за добровільним рішенням особи.

Статті 181 та 182 розділу V Кодексу визначають умови, за яких особи можуть або зобов'язані зареєструватись як платники податку на додану вартість.

Згідно із пунктом 182.1 статті 182 розділу V Кодексу добровільно зареєструватися як платник податку на додану вартість може лише та особа, яка провадить оподатковувані операції і відповідно до пункту 181.1 статті 181 розділу V Кодексу не є платником податку на додану вартість у зв'язку з тим, що обсяги оподатковуваних операцій є меншими від встановленої статтею 181 розділу V Кодексу суми (300 тис. грн.) та обсяги постачання товарів/послуг іншим платникам податку на додану вартість за останні 12 календарних місяців сукупно становлять не менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Тобто, особа, обсяг постачання товарів/послуг якої не перевищує 300 тис. грн., може зареєструватись як платник податку на додану вартість за добровільним рішенням у разі, якщо така особа зареєстрована суб'єктом господарювання не менше 12 календарних місяців та має за останні 12 календарних місяців обсяг постачання товарів/послуг іншим платникам податку на додану вартість, що сукупно становить 50 і більше відсотків загального обсягу постачання.

Що стосується новоствореної особи як суб'єкта господарювання (зареєстрована суб'єктом господарювання менше 12 календарних місяців), то така особа не позбавлена права зареєструватись як платник податку на додану вартість при умові виконання вимог, визначених у пункті 181.1 статті 181 розділу V Кодексу.

Відділ масово - роз’ яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Податок на додану вартість / Консультації /

Реєстрація особи як платника податку на додану вартість

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code