28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Розширено право на податкову соціальну пільгу для платників, які утримують 2-х і більше дітей

Податковий кодекс України,

15.02.11

З 1 січня 2011 року платники податку-фізичні особи (крім державних службовців) мають право скористатися податковою соціальною пільгою. При цьому розмір заробітної плати такого платника не повинен перевищувати розмір місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2011 році – 1320 гривень).

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати). Щоб отримати пільгу, платник повинен подати своєму роботодавцю заяву на її одержання.

Щодо державних службовців, то застосування податкової соціальної пільги до їх заробітної плати Податковим кодексом передбачено вже під час початку нарахування їх зарплати і до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

Відповідно до Податкового кодексу, до 31 грудня 2014 року податкова соціальна пільга надається у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому на 1 січня звітного року, – для будь-якого платника податку. Так, у 2011 році податкова соціальна пільга становитиме 470 грн. 50 коп.

У Податковому кодексі також передбачено застосування підвищеного розміру податкової соціальної пільги для деяких категорій населення: 150 відсотків – 705 грн. 75 коп. та 200 відсотків – 941 гривня.

Значно розширено у Податковому кодексі право на податкову соціальну пільгу тих платників, які утримують дітей. Так, на 100-відсотковий розмір цієї пільги мають право платники податку (як батько, так і мати), які мають 2-х і більше дітей віком до 18 років, – у розрахунку на кожну таку дитину.

Додатково на податкову соціальну пільгу у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги мають право платники, які утримують дитину-інваліда – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років.

Якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна пільга з тієї підстави, яка передбачає її найбільший розмір, крім випадку, коли особа утримує двох і більше дітей, один (кілька) з яких є дитиною-інвалідом (дітьми-інвалідами). У такому випадку обидва батьки при додержанні всіх вимог мають право на застосування двох пільг: по 100 відсотків на кожного з дітей віком до 18 років, що не є інвалідами, та додатково 150 відсотків на кожну дитину-інваліда.

Також право на ПСП має одинока мати (батько, опікуни, піклувальники) – по 150 відсотків на кожну дитину (навіть одну) віком до 18 років.

Прес-служба ДПА України за матеріалами Департаменту оподаткування фізичних осіб

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на доходи фізичних осіб / Коментарі ДПА України /

Розширено право на податкову соціальну пільгу для платників, які утримують 2-х і більше дітей

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code