28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Щодо оподаткування сільськогосподарської продукції

Податковий кодекс України,

26.08.11

На Буковині усі пори року зачаровують. Звісно, найбільша цінність нашого краю – природа, яка вабить не лише відпочиваючих, але й заготівельників.

У розпалі сезон заготівлі сільськогосподарської продукції; збору та продажу громадянами лісових ресурсів (грибів, ягід, лікарських рослин, тощо).

З приводу актуальності даного питання та з метою упередження негативних ситуацій, які можуть виникати, ДПІ у Вижницькому районі роз’яснює порядок оподаткування сільськогосподарської продукції та заготівельних операцій.

Згідно вимог Закону України „Про митний тариф України” №2371 від 05.04.2001 року до сільськогосподарської продукції відносяться товари, зазначені у групах 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).

Фізична особа, яка реалізовує сільськогосподарську продукцію, та не зареєстрована як підприємець, має право не сплачувати податок на доходи фізичних осіб з такої операції та не відображати відповідні доходи у своїй річній податковій декларації. Проте, для цього потрібно дотримуватися кількох умов, визначених пп.165.1.24 ст.165 Податкового кодексу України:

По-перше, не оподатковуються податком на доходи фізичних осіб доходи від відчуження безпосередньо власником сільськогосподарської продукції (включаючи продукцію первинної переробки), вирощеної (виробленої) ним на земельних ділянках, наданих для: ведення особистого селянського господарства, якщо їх розмір не було збільшено в результаті отриманої в натурі (на місцевості) земельної частки (паю); будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибних ділянок), ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва. По-друге, отримувач таких доходів має подати податковому агенту (покупцю, заготівельнику сільськогосподарської продукції) довідку про своє право на отримання доходу у джерела виплати без утримання податку на доходи фізичних осіб форми № 3 ДФ, видану відповідною сільською, селищною або міською радою за місцем проживання громадянина або місцем розташування земельної ділянки.

Якщо власник сільськогосподарської продукції при її закупівлі не пред'явив податковому агенту (покупцю, заготівельнику сільськогосподарської продукції) довідку за формою № 3 ДФ, такий податковий агент (покупець, заготівельник) зобов'язаний утримати та перерахувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб у розмірі 15% з усієї суми, виплаченої власнику сільськогосподарської продукції. У разі, коли сума отриманих у звітному податковому місяці доходів перевищує 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати станом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 році 9410,0 грн.), ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

У період літнього збору дикоростучих ягід, грибів та лікарських рослин, громадянам слід пам’ятати, що дохід від продажу продукції, відмінної від сільськогосподарської, вирощеної у власному підсобному господарстві, оподатковується за ставкою 15% (17%). У випадку здавання такої продукції податковим агентам (заготівельним організаціям, підприємствам, установам, фізичним особам-підприємцям) податок на доходи фізичних осіб перераховують до бюджету самі податкові агенти. У разі продажу громадянами даної продукції на ринку, їм необхідно звернутись до податкової інспекції за місцем проживання для декларування отриманих доходів в річній Декларації та сплатити відповідну суму податку на доходи фізичних осіб.

Податкові агенти (покупці, заготівельники) зобов’язані відобразити у податковому розрахунку за формою № 1ДФ дохід, виплачений (нарахований) фізичним особам з ознакою доходу 53 «Доходи від продажу сільськогосподарської продукції» з відповідним відображенням утримання або неутримання податку з цього доходу.

Для обліку своїх операцій податкові агенти (покупці, заготівельники), які є фізичними особами-суб’єктами підприємницької діяльності, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи:

підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування - згідно пп.177.10 ст.177 Податкового кодексу України; підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва – згідно вимог Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” №727/98 від 03.07.98 р., Наказу ДПА України №447 від 13.10.98р.(із внесеними змінами і доповненнями).

ДПІ у Вижницькому районі

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Юридичним особам / Податок на доходи фізичних осіб / Консультації /

Щодо оподаткування сільськогосподарської продукції

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code