28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Щодо строку розрахунків у ЗЕД за послуги з переробки давальницької сировини

Податковий кодекс України,

05.07.12

З 1 червня 2012 року набув чинності Митний кодекс України від 13 березня 2012 року N4495-VI, у зв'язку з чим втрачає чинність Закон України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах", нормами якого було передбачено 90-денний строк розрахунків при наданні (отриманні) послуги з переробки, обробки, збагачення давальницької сировини, та визначена відповідальність за порушення законодавчо встановленого строку.

Законом України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі – Закон) передбачається 180-денний строк розрахунків в іноземній валюті при експорті/імпорті робіт (послуг) та у разі порушення цього строку – стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості, загальний розмір якої не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).

Конституція України, закріпивши частиною першою статті 58 норму щодо неприпустимості зворотної дії в часі законів та інших нормативно-правових актів, водночас передбачає їх зворотну дію в часі у випадках, коли вони пом'якшують або скасовують юридичну відповідальність особи, що є загальновизнаним принципом права.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з періоду, на який припадає день опублікування вищезазначеного Закону, на випадки незавершення розрахунків за вказаними операціями поширюватимуться норми того закону, який скасовуватиме або пом'якшуватиме відповідальність.

Таким чином, у разі якщо розрахунки за надані (отримані) послуги з переробки, обробки, збагачення давальницької сировини проводяться у грошовій формі, то на такі розрахунки, які не завершені станом на 01.06.2012р., буде розповсюджуватись строк, визначений Законом, - 180 днів.

Якщо ж розрахунки за надані (отримані) послуги проводяться частиною давальницької сировини або готової продукції, то необхідно керуватися Законом України "Про регулювання товарообмінних (бартерних) операцій у галузі зовнішньоекономічної діяльності".

Разом з тим звертаємо увагу на те, що з 1 червня 2012 року згідно із Законом України від 13 березня 2012 року N4496-VI вносяться зміни до статті 1 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (далі – Закон), якими передбачено, що у разі поміщення товарів у митний режим переробки за межами митної території строк повернення цих товарів або продуктів їх переробки на митну територію України у митному режимі імпорту визначається відповідно до Митного кодексу України.

З урахуванням викладеного, у разі порушення резидентом строку повернення продуктів переробки на митну територію України, визначеного відповідно до Митного кодексу України, буде застосовуватись відповідальність, передбачена статтею 4 Закону.

При цьому по векселях (письмових зобов'язаннях), які станом на 01.06.2012р. не були погашені і знаходились на обліку у податкових органах, необхідно забезпечити погашення відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах".

Лист ДПС України від 06.06.2012р. N15682/7/22-3317

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Повідомлення /

Щодо строку розрахунків у ЗЕД за послуги з переробки давальницької сировини

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code