28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Світовий досвід оподаткування: Росія

Податковий кодекс України,

12.01.11

Відповідно до Податкового кодексу Росії встановлено 14 податків і зборів і 4 спеціальних податкових режими, у тому числі: федеральні податки (податок на додану вартість, акцизи, податок на доходи фізичних осіб, єдиний соціальний податок, податок на прибуток організацій, податок на видобуток корисних копалин, водний податок, збори за користування об'єктами тваринного миру й водних біологічних ресурсів; державне мито), регіональні податки (податок на майно організацій, податок на ігорний бізнес, транспортний податок), місцеві податки (земельний податок, податок на майно фізичних осіб).

Єдиний соціальний податок

У системі сплати соціальних зборів відбулися значні зміни. Три раніше існуючі збори (до Державного пенсійного фонду, до Фонду обов'язкового медичного страхування і до Фонду соціального страхування), порядок сплати яких регулювався різними законами й підзаконними актами, замінені єдиним соціальним податком. Крім цього податку окремо стягується збір на страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворюваннях.

ЄСП сплачується роботодавцями.

Ставка ЄСП є регресивною та залежить від розміру сумарних виплат працівникам і становить із січня 2005 року від 26% до 2%. До цього моменту максимальна ставка становила 35,6 %.

Ставка збору на страхування від нещасних випадків на виробництві й професійних захворювань визначається на підставі класифікації підприємств по групах виробничого ризику й установлюється в межах від 0,2 % до 8,5 %.

Податок на доходи фізичних осіб

Обов'язок по обчисленню й сплаті лежить на роботодавцеві.

Оподатковуваною базою є сукупний дохід фізичної особи, що є резидентом Російської Федерації, й доходи із джерел у Російській Федерації, одержувані особами, що не є резидентами.

Ставка податку на доходи резидентів становить 13 %. Нерезидентів – 30 %. На доходи у вигляді виграшів, страхових виплат – 35 %.

Якщо підписано міжнародну угоду про запобігання подвійного оподатковування, то ставки можуть бути знижені.

Іноземні громадяни, що перебувають на території РФ 183 дні і більше в календарному році, вважаються податковими резидентами, і в них виникає обов'язок по сплаті податку на доходи фізичних осіб. При цьому об'єкт обкладання буде включати весь сукупний дохід, включаючи доходи, отримані за межами РФ. Згодом іноземний громадянин може одержати звільнення від сплати податку в країні свого проживання, якщо таке звільнення передбачене відповідними міжнародними й внутрішніми актами.

Існують відрахування, що зменшують оподатковувану базу:

- стандартні – від 3000 до 500 руб. на місяць для пільгових категорій платників податків і 400 руб. для всіх інших платників податків, а також 600 руб. на кожну дитину;

- соціальні – суми в певних межах, витрачені на благодійні цілі, лікування, утворення;

- майнові – суми в певних межах, отримані від продажу житла й іншого майна й витрачені на придбання житла;

-професійні – для певних категорій платників податків.

Прес-служба ДПА України

за матеріалами Департаменту розвитку та

модернізації державної податкової служби

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Міжнародний досвід /

Світовий досвід оподаткування: Росія

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code