28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Ви запитували під час «гарячої лінії»

Податковий кодекс України,

16.07.12

05 липня 2012 відбувся сеанс «гарячої лінії» за участі заступника начальника відділу оподаткування фізичних осіб ДПС у Чернівецькій області Сергія Кішкана, платники податків отримали відповіді на наступні запитання:

Яка відповідальність за неправильність заповнення книги обліку доходів та витрат, а також заповнення податкових декларацій?

Відповідь: згідно змін, які передбачено нормами Закону України від 24.05.2012 № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» визначено, що до платників єдиного податку не застосовуються штрафні санкції за порушення у 2012 році порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій платника єдиного податку та повноти сплати сум єдиного податку ; а також не застосовуються адміністративні стягнення (штрафи), передбачені статтею 1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неправильність заповнення у період з 1 січня по 31 грудня 2012 року платниками єдиного податку книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат.

Чи є додатковим благом оренда квартир підприємством для своїх працівників?

Відповідь: згідно пп.164.2.17. а) п.164.2 ст. 164 Податкового Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу) у вигляді вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання або компенсація зумовлені виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачені нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб дохід, що виплачується податковим агентом фізичній особі — власнику сільськогосподарської продукції, якщо довідку за формою №3 ДФ не надано?

Відповідь: Якщо фізичною особою — власником сільськогосподарської продукції не надано довідку про право на отримання доходу в джерела виплати без сплати податку, податковий агент відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу зобов'язаний утримати податок на доходи фізичних осіб із суми виплаченого доходу, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо нарахованих (виплачених, наданих) доходів (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 — 167.5 цієї статті). Якщо база оподаткування з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 цього Кодексу щодо зазначених доходів у календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, до суми такого перевищення застосовується ставка 17%.

Чи включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу індексація пенсії?

Відповідь: згідно змін, які передбачено нормами Закону України від 24.05.2012 № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» конкретизовано, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, крім суми пенсій, також не включаються суми її індексації, нарахованої відповідно до закону (зміни до пп. 165.1)

Чи можливо перейти платнику єдиного податку з третьої групи до другої?

Відповідь : Так, з 01.07.2012 р. згідно Закону України від 24.05.2012 № 4834 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм» платник єдиного податку має можливість самостійного переходу з групи в групу. Для цього необхідно подати відповідну заяву в податкову не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Повідомлення /

Ви запитували під час «гарячої лінії»

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code