28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Вимоги до розрахункових документів

Податковий кодекс України,

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.10 № 1224 затверджений Порядок обчислення і накопичення електронними контрольно-касовими апаратами сум податку на додану вартість (далі – Порядок).

Абзацем 5 пункту 2 Порядку, розробленого відповідно до п. п. б) п. 201.11 ст. 201 Податкового кодексу України, передбачено, що касовий апарат повинен забезпечувати друкування касового чеку, який містить відомості про загальну суму податку за кожною позицією (групою товарів, послуг).

Пункт 1 Порядку визначає, що електронний контрольно-касовий апарат (далі – касовий апарат) повинен забезпечувати обчислення сум податку на додану вартість не менш як за чотирма позиціями , у тому числі розмежовуючи ставки оподаткування та операції, звільнені від оподаткування та такі, що не є об’єктом оподаткування. Тобто зазначеною нормою передбачається розподіл товарів (послуг) за позиціями відносно податкових груп.

В той же час, Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.02 № 199, передбачено, що податкова група – група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких підлягають обкладанню ПДВ за однією і тією ж ставкою, або група товарів (послуг), операції з продажу (надання) яких не підлягають обкладанню ПДВ, а також, передбачено, що літерне позначення ставки ПДВ – літера, що відповідає певній податковій групі.

Враховуючи зазначене, відповідно до абзацу 5 п. 2 Порядку загальна сума ПДВ має бути відображена по чеку взагалі у розрізі позицій відносно податкових груп (груп товарів), а не щодо кожного товару.

Разом з тим, пунктом 3 діючого Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614 ”Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” фіскальний касовий чек на товари (послуги) повинен містити для СГ, що зареєстровані як платники ПДВ, окремим рядком - літерне позначення ставки ПДВ, розмір ставки ПДВ у відсотках, загальну суму ПДВ за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами), на початку рядка - великі літери "ПДВ".

Таким чином, діючі до 01.01.2011 вимоги до розрахункових документів залишаються чинними і на сьогодні.

Відділ масово – роз’ яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Вимоги до розрахункових документів
5 (100%) 1 голосов

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code