28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Вивчаємо порядок визначення доходів для платників єдиного податку

Податковий кодекс України,

23.12.11

Найважливішою темою для обговорення платниками на сьогоднішній день являється вибір системи оподаткування на наступний рік, зокрема що стосується спрощеної системи оподаткування та порядку визначення доходів платників єдиного податку.

Що являється доходом платника єдиного податку?

Закон №4014, який вносить зміни до Податкового кодексу з 1 січня наступного року визначає, що доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є - дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

для юридичної особи - будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, включаючи суму кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, та вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Як визначається дохід для обкладення єдиним податком при продажу основних засобів?

При продажу основних засобів юридичними особами - платниками єдиного податку дохід визначається як різниця між сумою коштів, отриманою від продажу таких основних засобів, та їх залишковою балансовою вартістю, що склалася на день продажу.

Чи змінено порядок обчислення доходів платника єдиного податку для операцій за договорами доручення?

У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).

На яку дату перераховуються доходи отримані у іноземній валюті?

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

За якою датою визначається отримання доходу?

Датою отримання доходу є дата надходження коштів на поточний рахунок (у касу) платника єдиного податку, дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, дата фактичного отримання платником єдиного податку безоплатно одержаних товарів (робіт, послуг).

Чи включаються до доходу суми поворотної фінансової допомоги?

Не є доходом суми фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання, та суми кредитів;

Як обраховується доход у разі якщо на розрахунковий рахунок надійшла сума авансу яка згодом повертається покупцю?

Не включаються до доходів суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів;

Чи включаються до доходу для сплати єдиного податку у наступному 2012 році суми коштів та вартість майна, внесені засновниками або учасниками платника єдиного податку до статутного капіталу такого платника?

Дані суми не є доходом.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Спрощена система оподаткування / Консультації /

Вивчаємо порядок визначення доходів для платників єдиного податку

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code