28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Запитання, які надійшли від громадянина під час відвідування податкової інспекції

Податковий кодекс України,

24.02.11

Яким пунктом Податкового кодексу України необхідно керуватися підприємцеві, що з 1 січня 2011 року перейшов з єдиного податку на загальну систему оподаткування, оскільки пунктом 18 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачено, що особи, які перейшли на загальну систему оподаткування і не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягають обов'язковій реєстрації як платники ПДВ з урахуванням вимог пункту 181.1 статті 181 (загальна сума з поставки товарів за останні 12 календарних місяців перевищує 300 тис. грн.)?

Обсяг оподатковуваних операцій визначається, починаючи з переходу на загальну систему оподаткування. Водночас пунктом 183.4 статті 183 передбачено, що особи, які переходять на загальну систему оподаткування зі спрощеної, одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування, подають заяву на реєстрацію як платник ПДВ.

Відповідно до п. 183.4 ст. 183 розділу V Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VІ (далі – ПКУ) особи, що переходять на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування за умови, якщо такі особи відповідають вимогам, визначеним п. 181.1 ст. 181 або п. 182.1 ст. 182 ПКУ, що не передбачає сплати податку, подають реєстраційну заяву одночасно з поданням заяви про відмову від застосування спрощеної системи оподаткування.

Датою переходу зазначених осіб на загальну систему оподаткування є дата їх реєстрації як платників податку.

Пунктом 181.1 ст. 181 розділу V ПКУ у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування ПДВ), така особа зобов'язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статтею 183 цього Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку.

Пунктом 18 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ передбачено, що особи, які перейшли на загальну систему оподаткування із спрощеної системи оподаткування і не були зареєстровані платниками ПДВ, підлягають обов'язковій реєстрації платниками ПДВ з урахуванням вимог п. 181.1 ст. 181 ПКУ. Обсяг оподатковуваних операцій визначається починаючи з періоду переходу на загальну систему оподаткування.

Окремі підприємці перейшли з 1 січня 2011 року зі спрощеної на загальну систему оподаткування. Як розрахувати їм авансові платежі з ПДФО?

Відповідно до ст. 177 розділу IV Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (далі – ПКУ) з 1 січня 2011 року фізичні особи – підприємці подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи за станом на дату державної реєстрації підприємцем.

Остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації, з урахуванням сплаченого ним протягом року податку на доходи та суми плати за торговий патент на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

Надмірно сплачені суми податку підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Тобто, авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно та сплачуються до бюджету щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). При цьому, ПКУ передбачено, що остаточний розрахунок податку на доходи фізичних осіб за звітний податковий рік здійснюється платником самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації та у разі надмірно сплачених сум податку, вони підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку або поверненню платнику податку.

ДПІ у Сторожинецькому

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Загальна система оподаткування / Консультації /

Запитання, які надійшли від громадянина під час відвідування податкової інспекції

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code