28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Запитання з перших уст

Податковий кодекс України,
14.12.11

Днями чернівецькі податківці у світлі змін до Податкового кодексу України, щодо спрощеної системи оподаткування провели семінар для платників податків - фізичних та юридичних осіб. Нові правила для спрощенців набирають чинності з 1 січня наступного 2012 року і мета цього семінару ознайомити всіх платників та детально розібратися у нюансах нововведень. Запитань у присутніх було чимало і найактуальніші із них учасники зібрання надали для публікації:

14.12-21 1. Оленюк Світлана

Дохід юридичної особи – платника єдиного податку у 2011 році перевищив 1 млн. грн. Чи матиме право такий платник з 01.01.2011 р. перейти на спрощену систему оподаткування згідно з останніми змінами до Податкового кодексу України?

Згідно з п. 291.3 ст. 295 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» №4014-VI від 04.11.2011 р., які набирають чинності з 01.01.2012 р., юридична особа чи фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, установленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.4. ст. 291 ПКУ визначено, що суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема четверта група — юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5000000 грн.

Пунктом 5 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №4014-VI визначено, зокрема, що суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян», а також юридичні і фізичні особи — підприємці, які були платниками інших податків і зборів, установлених ПКУ, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 пку, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

Отже, якщо у юрособи середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб, обсяг доходу не перевищує 5000000 грн за 2011 рік, і вона прийняла рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування, така особа може подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

14.12-22 2. Оксана Філіпчук

Чи можна з 1 січня 2012 року працювати на єдиному податку у групі 2 і займатися виробництвом та оптовим продажем продукції?

Відповідно до п. п. 2 ст. 291.4 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» №4014-VI від 04.11.2011р. до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Тобто, фізичні особи-платники єдиного податку 2 групи мають право займатися виробництвом та оптовим продажем продукції, при цьому дотримуючись вимог щодо кількості найманих працівників та встановленого обсягу доходу.

14.12-23 3. Ковальова Юлія

У які терміни юридичні та фізичні особи мають право подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування на наступний рік?

Підпунктом „г” пункту 5 „Прикінцевих та перехідних положень” Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності” (далі – Закон) встановлено, що суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України „Про прибутковий податок з громадян”, а також юридичні і фізичні особи - підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 ПКУ, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

В даній заяві обов’язково зазначається самостійно обрану підприємцем групу та ставку податку, в разі обрання третьої групи.

У разі якщо платник єдиного податку вирішив перейти у 2012 році на загальну систему оподаткування то свідоцтво платника єдиного податку повертається до органу податкової служби не пізніше 16 грудня 2011року.

14.12-24 4. Сергєєва Лариса

Чи звільняються платники єдиного податку у 2012 році від нарахування, сплати та подання податкової звітності з екологічного податку та збору за спеціальне використання води?

Платники єдиного податку, за наявності об’єкта оподаткування, сплачують екологічний податок та збір за спеціальне використання води. Перелік податків від яких звільняються платники єдиного податку зазначені у п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України, до таких зокрема відноситься:

- податок на доходи фізичних осіб у частині доходів (об'єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з главою 1 "Спрощена система оподаткування, обліку та звітності" розділу ХІV ПКУ; - податок на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується, зокрема, фізичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ; - земельний податок, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; - збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; - збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;податок на прибуток підприємств.

14.12-25 5. Трофімова Тетяна

Чи передбачають нововведення для „спрощенців” фізичних осіб ведення обліку доходів та витрат чи лише доходів?

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України. Підпунктом 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України.

14.12-26 6. Денисова Людмила

У які терміни необхідно сплати єдиний податок за січень 2012 року фізичними особами - платниками першої і другої груп?

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку встановлено статтею 295 Податкового кодексу України. Згідно з п.295.1 ст.295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Пунктом 4 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності" (далі – Закон) установлено, що рішення відповідних сільських, селищних, міських рад про встановлення ставок єдиного податку, прийняті на виконання цього Закону, застосовуються, як виняток із положень підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ, з 1 січня 2012 року.

Тобто, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок за січень 2012 року шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 січня 2012 року.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Запитання з перших уст

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code