28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Відповіді на запитання від Яни Михайлівни Габовди

Різне,

На запитання відповідають заступник голови державної податкової служби у Чернівецькій області Яна Михайлівна Габовда та завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Наталія Дмитрівна Залуцька . Тема конференції: « Особливості та порядок складання Декларації про майновий стан і доходи за 2011 рік » Час проведення: 10 квітня 2012 року з 13.00 до 14.30 години

Запитання та відповіді

# Марія, м. Чернівці 10.04.2012 12:17 У мене запитання по податковій знижці. Чи маю право подати декларацію за 2011 рік, якщо за моє навчання за 1 семестр 2012 року я заплатила у 2011 році?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 12:24 Доброго дня, Марія! У Вашому випадку необхідно керуватися п. п. 166.2.1 Податкового кодексу України. Ним встановлено, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання). Оскільки Вами сплачено за навчання майбутнього звітного періоду, тобто 2012 року, сплачена сума коштів не може бути включена до податкової знижки за 2011 рік.

# Петро Михайлович 10.04.2012 12:21 Доброго дня. Підкажіть будь ласка чи маю я право на одержання податкової знижки за навчання сина, якщо він протягом 2011 року отримував доходи за цивільно-правовим договором?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 12:31 Доброго дня, Петро Михайлович! Відповідно до норм трудового законодавства, яким регулюються трудові відносини, при укладанні трудового договору з працівником працедавець видає наказ про зарахування його на роботу, на підставі якого у трудовій книжці цього працівника робиться позначка про прийняття його на роботу на відповідну посаду. Якщо Ваш син протягом звітного 2011 року одержував доходи від виконання договору цивільно – правового характеру, який не є трудовим договором, то Ви, як член сім’ї першого ступеня споріднення маєте право на податкову знижку щодо сум, сплачених за навчання сина. # Іван Дмитрович! 10.04.2012 12:28 Шановні податківці! У 2011 році я працював тільки за основним місцем роботи. Крім того, у лютому, квітні, серпні та вересні я здавав в оренду свій легковий автомобіль підприємству, на якому я працюю. Чи зобов’язаний подавати декларацію за 2011 рік?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 12:40 Доброго дня, Іван Дмитрович! Пунктом 179.2 ст. 179 Податкового кодексу України встановлено, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: - виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених цим розділом; - від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; - у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку. Оскільки, Ви отримували доходи виключно від одного податкового агента, Декларацію про майновий стан і доходи за 2011 рік не подаєте.

# Степанюк І. К., державний службовець 10.04.2012 12:40 Добрий день. Прошу пояснити мені, чи можу звернутися до податкової інспекції та отримати довідку про мій річний дохід за 2011 рік., щоб убезпечити себе від помилок. Як я маю це зробити?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 12:50 Доброго дня! Так, Ви маєте право звернутися із заявою до податкової інспекції за місцем Вашого проживання та отримати відомості про доходи за 2011 рік.

# Інна Федорівна. 10.04.2012 12:51 Чи можете розказати яку відповідальніст ь передбачено за неподання або несвоєчасне подання декларації про майновий стан і доходи фізичних осіб? # Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:02 Шановна Інно Федорівна! Відповідно до ст. 164 КпАП неподання або несвоєчасне подання громадянами декларації про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуван их мінімумів доходів громадян (51 – 136 грн.). Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративно му стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуван их мінімумів доходів громадян (85 – 136 грн.).

# Ганна Степанівна! 10.04.2012 13:00 Мені у 2005 році у спадщину перейшов батьківський будинок. У 2011 році я його продала. Чи зобов’язана я подавати декларацію до 1 травня 2012 року. # Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:12 Доброго дня, Ганна Степанівна! Вам необхідно врахувати таку норму Податкового кодексу України. Відповідно до ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується . Таким чином, Ви декларацію про майновий стан і доходи не подаєте, оскільки батьківський будинок перебував у Вашій власності понад три роки. # Василь 10.04.2012 13:04 Доброго дня шановні податківці. Вчора у ЗМІ зявилось повідомлення, що тепер зареєструватись і сплачувати податок мають няні, куховарки, прибиральники, а також ведучі, фотогграфи і відеооператори. Скажіть до якої категорії оподаткування вони відносяться, і скільки мають сплачувати податку скажімо фотографи?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:32 Доброго дня, Василь! Вам необхідно врахувати п. 179.2 розділу ІУ Податкового кодексу України. Ним передбачено, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів, крім випадків, прямо передбачених цим розділом; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно до цього розділу оподатковуються за нульовою ставкою податку. Отже, якщо Ви не є підприємцем, отримували за 2011 рік доходи не від податкових агентів, надавали послуги фізичним особам, зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи. Граничний термін подання - 3 травня 2012 року.

Ставка податку на доходи фізичних осіб – 15%. Якщо у 2012 році Ваші послуги носитимуть постійний характер, Ви зобов’язані зареєструватися суб’єктом підприємницької діяльності та вибрати одну із систем оподаткування: загальну систему, порядок оподаткування якої викладено у статті 177 ПКУ, або спрощену систему оподаткування, порядок оподаткування якої викладено у главі 1 розділу ХІУ ПКУ.

# Державний службовець - Василь. 10.04.2012 13:14 Добрий день. Я так і не зрозумів, чи зобов’язаний подавати декларацію до податкової інспекції?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:32 Доброго дня, Василь! Пп.49.18.4 Податкового кодексу України встановлено, що державні службовці щорічно до 1 травня року, що настає за звітним, заповнюють і подають органу державної податкової служби за своєю податковою адресою, у порядку, встановленому ст. 179 лише додаток 7 до декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395 в редакції наказу Міністерства фінансів України від 03.02.2012р. №84. У разі, якщо у державного службовця виникає обов’язок щодо подання декларації, або виникає право на отримання податкової знижки, передбачений розділом ІУ «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ державний службовець подає також декларацію та відповідні додатки до неї.

# Марія Василівна. 10.04.2012 13:16 У 2010 році я відмовилася від ідентифікаційно го номера. Зараз у мене в паспорті стоїть відмітка. Скажіть чи маю я право на отримання податкової знижки за навчання дочки?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:35 Доброго дня, Марія Василівна! У Вашому випадку, необхідно керуватись п. 166.4.1 ст. 166.4 Податкового кодексу України, яким передбачено, що податкова знижка може бути надана фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційн ого номера) та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті. Отже, на відміну від старого Закону, Податковим кодексом України не встановлено заборону на одержання податкової знижки фізичною особою, яка через свої релігійні переконання відмовився від прийняття ідентифікаційно го номера, тому Ви маєте повне право на одержання такої знижки.

# Анатолій. 10.04.2012 13:35 Я оплачував навчання своє доньки в університеті. У квитанції на оплату навчання зазначено мої дані. У лютому 2011 року донечці виповнилося 24 роки. Чи можу я скористатися податковою знижкою?

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:36 Доброго дня, Анатолій! Так, Ви маєте право на отримання податкової знижки. Адже саме Ви оплачували її навчання. До того ж дочка завжди буде для вас дочкою, а Податковим кодексом не передбачено обмежень щодо віку дитини. А діти, незалежно від віку, є членами сім’ї першого ступеня споріднення (пп. 14.1.263 ПКУ).

# Яна Габовда та Наталія Залуцька 10.04.2012 13:37 Шановні платники податків! На цьому онлайн – конференція завершена. Вдячні за запитання! Оновити список Задати запитання

Відповіді на запитання від Яни Михайлівни Габовди
5 (100%) 1 голосов

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code