28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Відповіді на запитання від Костянтина Валентиновича Циркуна

Різне,

На запитання відповідає Голова комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернівецькій області Костянтин Валентинович Циркун Тема конференції: Зміни в податковому законодавстві у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України. Час проведення конференції: 26 жовтня 2011 року з 15.00 до 17.00 год.

Запитання та відповіді

# Костянтин Циркун 26.10.2011 14:08 Доброго дня шановні відвідувачі веб - сайту ДПА в Чернівецькій області! Податкова служба завжди готова відповідати на запитання, які виникають у платників податків. Ми робимо це постійно - зокрема, під час проведення семінарів-навчань, сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія», на шпальтах друкованих видань тощо. Сьогодні ми з вами поспілкуємося в онлайн – режимі, який має свої переваги. Такі приміром, як оперативність та економія часу платників. Переконаний, що наше спілкування буде плідним та змістовним.

# Зінаїда 26.10.2011 14:15 Добрий день. Вас турбує Зінаїда Григорівна, головний бухгалтер товариства. Наше підприємство не є платником ПДВ. Почали надавати транспортно-експедиторські послуги. Як правильно розрахувати обсяг, встановлений для реєстрації платником ПДВ?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 14:24 Добрий день, Зінаїда Григорівна! Підпунктом „ж” п. 186.3 ст. 186 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Згідно із Законом України від 1 липня 2004 року №1955-IV „Про транспортно-експедиторську діяльність” із змінами та доповненнями платою експедитору вважаються кошти, сплачені клієнтом експедитору за належне виконання договору транспортного експедирування. У плату експедитора не включаються витрати експедитора на оплату послуг (робіт) інших осіб, залучених до виконання договору транспортного експедирування, на оплату зборів (обов’язкових платежів), що сплачуються при виконанні договору транспортного експедирування. За отриманою податковою накладною від перевізника експедитор не має права на формування податкового кредиту.

Оскільки об’єктом оподаткування ПДВ у експедитора є операції з постачання ним послуг в межах договору транспортного експедирування, де базою оподаткування таких послуг є винагорода експедитора, то при здійсненні ним транспортно-експедиторської діяльності обсяг оподатковуваних операцій експедитора визначається виходячи із суми коштів, сплачених йому замовником за належне виконання договору транспортного експедирування.

# Ганна Степанівна, бухгалтер. 26.10.2011 14:23 Добрий день, шановний Костянтине Валентиновичу, прошу надати консультацію, який порядок виписки податкової накладної, якщо у нашого підприємства пройшли зміни у організаційно-правовій формі? Ми подали заяву до податкової інспекції про перереєстрацію Свідоцтва платника ПДВ.

# Костянтин Циркун 26.10.2011 14:39 Добрий день, Ганна Степанівна! В цьому випадку Вам необхідно керуватися п. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI та Порядком заповнення податкової накладної, затвердженого наказом ДПА України від 21.12.2010 №969, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2010 р. за №1401/18696. До дати початку дії нового Свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість, а саме в період перереєстрації у разі зміни організаційно-правової форми, податкові накладні Ваше підприємство виписує з урахуванням реквізитів старого Свідоцтва.

# Олександр 26.10.2011 14:26 Судом визнано дії посадових осіб податкового органу, тобто Ваших підлеглих, протиправними: http://bovkun. com. ua/ua/news/detail137.html Постає питання: чи не є це доказом порушення присяги державного службовця і чи мають право такі особи, після набрання судовим рішенням законної сили, в подальшому перебувати на державній службі? Дякую за відповідь.

# Костянтин Циркун 28.10.2011 11:12 Добрий день Олександр! Вмотивована відповідь на задане питання можлива тільки після вивчення всіх обставин по кожному конкретному випадку. Пропоную Ваше звернення викласти в письмовому вигляді та згідно чинного законодавства звернутися в органи ДПС. # Зінаїда Григорівна 26.10.2011 14:39 Дякую за відповідь. Прошу надати роз’яснення ще по такому питанню. Якщо транспортно-експедиторські послуги надаються резиденту, який буде їх використовувати за межами України, який порядок оподаткування ПДВ?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 14:44 Відповідно до пп.„б” п.185.1 ст.185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу. Підпунктом „ж” п.186.3 ст.183 р. V ПКУ визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. Отже, якщо транспортно-експедиторські послуги надаються резиденту, то незалежно від того чи такі послуги надаються на митній території України чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

# Сергій 26.10.2011 14:41 Прошу роз'яснити порядок заповнення фізичними особами - підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, журнал "обліку доходів і витрат" Ф10. У відповіді прошу навести посилання на нормативно-правові акти. Дякую.

# Костянтин Циркун 26.10.2011 14:57 Добрий день, Сергій! Для платника єдиного податку - фізичної особи порядок ведення Книги обліку доходів i витрат затверджено Наказом ДПА України від 29 жовтня 1999 р. № 599 "Про затвердження Свідоцтва про сплату єдиного податку та Порядку його видачі" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02.11.99 за № 752/4045, зі змінами та доповненнями, далі - Порядок № 599). Відповідно до Порядку № 599 для визначення результатів власної підприємницької діяльності на підставі хронологічного відображення здійснених господарських i фінансових операцій платник єдиного податку веде Книгу обліку доходів і витрат згідно з додатком 10 до Інструкції № 12 (наказ ГДПІ України від 21.04.93 № 12 "Про затвердження Інструкції "Про оподаткування доходів фізичних осіб від зайняття підприємницькою діяльністю" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.06.93 за № 64, зі змінами та доповненнями). При цьому обов’язковому заповненню підлягають лише графи "Період обліку", "Витрати на виробництво продукції", "Сума виручки (доходу)", "Чистий дохід". Заповнення Книги обліку доходів та витрат № 10 фізичними особами – підприємцями – платниками єдиного податку здійснюється наступним чином: у гр. 1 „Період обліку” зазначається дата фактичного отримання виручки; у гр. 6 „Сума виручки (доходу)” відображається фактично отримана сума виручки (як за наявності первинних документів, так і за їх відсутності) за певний період (день, тиждень, місяць, рік).

Враховуючи те, що при визначенні виручки застосовується касовий метод, то у графі 6 відображається сума доходу, яка фактично надійшла платнику податку на розрахунковий рахунок або у касу. Тому, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку отримує кошти на рахунок у банку, тобто здійснює як готівкові так і безготівкові розрахунки, то у графі 6 Книги сума, отримана у безготівковій формі відображається за датою її фактичного надходження (зарахування) на рахунок.

# Олег 26.10.2011 14:54 Прошу повідомити чи буде можливість у ФОПів в наступному році оформляти в податковій службі патенти про сплату фіксованого податку на наступний 2012 рік? # Костянтин Циркун 26.10.2011 15:46 Добрий день, Олег! 20 жовтня Верховна Рада України ухвалила Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) . Документ передано на підписання Президенту. Після його підписання Президентом України та офіційного опублікування, нові правила наберуть чинності з 1 січня 2012 року. Згідно з проектом Закону, патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання нового Свідоцтва, виданого за новими правилами, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року. Всі підприємці, які приймуть рішення перейти на спрощену систему з 1 січня 2012 року та відповідатимуть вимогам нової ст. 291 ПКУ, мають подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року. Законом передбачено, що суб? єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, будуть поділені на чотири групи платників єдиного податку. Зокрема, до першої група належатимуть фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень. За більш докладними консультаціями, Ви можете звернутися до консультаційних центрів, створених при кожній податковій інспекції, після офіційного опублікування Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) . # Анатолій 26.10.2011 14:54 Чи мають право посадові особи податкового органу, в робочий час, на персональному комп’ютері, виданому державою, грати в ігри, наприклад в пасьянс "Косинка"?

# Костянтин Циркун 28.10.2011 11:13 Добрий день, Анатолій! Не мають права.

# Людмила 26.10.2011 15:03 Ігри на ПК. Вони таки грають. Чи здійснювали Ви, без попереджень, перевірки своїх підлеглих в робочий час? Вони дійсно в робочий час грають на ПК в ігри, і поки не дограють спілкуватися з ними не можливо... # Костянтин Циркун 28.10.2011 11:15 Добрий день, Людмила! Постійно проводяться перевірки щодо виявлення на робочих комп’ютерах працівників програм, які не стосуються виконання покладених на них функціональних обов’язків. У випадку виявлення фактів порушень трудової дисципліни, винного працівника притягають до відповідальност і згідно з вимогами чинного законодавства України.

# Тетяна 26.10.2011 15:07 Добрий день шановний! Хочу спитати вас особисто - як ви сприймаєте новий проект закону про внесення змін до ПКУ щодо спрощеної системи оподаткування, в важаєте чи ви його нарешті правильним. Дякую за відповідь.

# Костянтин Циркун 28.10.2011 11:16 Добрий день, Тетяна! Враховуючи те, що проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) не набрав чинності, моя офіційна позиція буде висловлена після набрання ним чинності та практичного застосування. # Сергій 26.10.2011 15:07 Да-а, і таких "фахівців": http://bovkun. com. ua/ua/news/detail137.html ми по сьогоднішній день утримуємо?

# Наталія, ФОП 26.10.2011 15:29 Доброго дня, шановний Костянтине Валентиновичу, п рошу надати роз'яснення стосовно нового проекту закону про внесення змін до ПКУ щодо спрощеної системи оподаткування. А саме: Чи зможе підприємець другої групи працювати з платниками ПДВ? Дякую.

# Костянтин Циркун 27.10.2011 16:02 Добрий день, Наталія! Відповідь на Ваше запитання може бути надана тільки після офіційного оприлюднення Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва) .

# Олександр 26.10.2011 15:48 відсутність відповіді на питання: "# Олександр 26.10.2011 15:26 Судом визнано дії посадових осіб податкового органу, тобто Ваших підлеглих, протиправними: http://bovkun. com. ua/ua/news/detail137.html Постає питання: чи не є це доказом порушення присяги державного службовця і чи мають право такі особи, після набрання судовим рішенням законної сили, в подальшому перебувати на державній службі? Дякую за відповідь." розцінюю як схвалення, з Вашого боку, протиправних дій Гетьмана В. В., Гаврилець В. А., Коліщука І. Т. та Бережнюка М. Т.

# Костянтин Циркун 28.10.2011 11:19 Добрий день, Олександр! Пропоную Ваше звернення викласти в письмовому вигляді та згідно чинного законодавства надіслати до органів ДПС. # Іван, приватний підприємець. 26.10.2011 15:57 Прошу пояснити, чи можна переносити сплату єдиного податку на наступний день, якщо 20 число випадає на вихідний?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 16:10 Добрий день, Іван! Згідно з вимогами Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» фізичні особи – підприємці сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа. Положеннями п. 49.20 Податкового кодексу України передбачено, що граничні терміни подання звітності переносяться на наступний за вихідним або святковим робочий день. Для термінів сплати податків і зборів такий перенос не передбачений. Тому, якщо останній день сплати єдиного податку припадає на вихідний або святковий день, то його потрібно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.

# Василь Харитонович 26.10.2011 15:58 Чи передбачено у поточному році оподаткування майна фізичних осіб, які вони вносять до статутного фонду підприємства?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 16:04 Добрий день, Василь Харитонович! Вам необхідно керуватися розділом ІУ «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (далі ПКУ). Згідно з п. п.165.1.44 п.165.1 ст.165 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваног о доходу платника податку не включається сума майнового та немайнового внеску платника податку до статутного фонду юридичної особи - емітента корпоративних прав, в обмін на такі корпоративні права.

# Марія Георгіївна 26.10.2011 16:04 Доброго дня шановний Костянтине Валентиновичу. Перш за все хочу подякувати Вам за проведення таких заходів. Адже, не так часто платники податків можуть одержати кваліфіковане роз’яснення від посадовця такого високого рівня. Що стосується деяких заданих Вам запитань, хочеться відмітити, що не всі з них стосуються теми конференції і це зменшує наші шанси одержати від Вас вчасну відповідь на питання суто по законодавству. Щодо мого питання: Законом України від 7 липня 2011 року № 3609 – VI внесено зміни до порядку виписки податкових накладних, а саме добавлено обов’язковий реквізит про відображення коду товару згідно з УКТ ЗЕД при постачанні імпортованого товару. Прошу пояснити, чи необхідно відображати код товару, якщо відбувається наступний перепродаж імпортного товару?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 16:15 Добрий день Марія Георгіївна! Так, код товару, ввезеного (імпортованого) на митну територію України, згідно з УКТ ЗЕД продавець зобов’язаний відображати в податковій накладній на всіх етапах постачання такого товару на митній території України. Це пов’язано з виконанням вимог пункту 201.1. розділу У Податкового кодексу України, яким встановлено, що платник податку зобов'язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою податкову накладну, у якій зазначаються в окремих рядках обов'язкові реквізити, зокрема, код товару згідно УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України). До внесення змін у форму податкової накладної код УКТ ЗЕД можна вказувати у гр. 3 «Номенклатура постачання товарів/послуг продавця».

# Світлана Іванівна 26.10.2011 16:07 Шановний Костянтине Валентиновичу! Вас турбує головний бухгалтер підприємства. У мене до Вас запитання щодо особливостей застосування Єдиного реєстру податкових накладних. Чи необхідно реєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі, якщо їх два примірники залишаються у продавця? Чи необхідно реєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних Розрахунок коригування до податкової накладної, яка на дату її виписування не підлягала реєстрації в Єдиному реєстрі, а вже на дату виписування Розрахунку до неї, її треба реєструвати?

# Костянтин Циркун 26.10.2011 16:18 Добрий день Світлана Іванівна! 1. Відповідно до п. 201.10 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі - ПКУ) при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період. У Вашому випадку, два примірники податкової накладної залишаються у продавця, тому незалежно від суми ПДВ податкову накладну не потрібно реєструвати у Єдиному реєстрі. Продавець - платник ПДВ у верхній лівій частині в полі «Залишається у продавця» оригіналу податкової накладної ставить позначку «Х» та вказує відповідний тип причини. 2. Якщо розрахунок коригування складається на суму ПДВ та з урахуванням суми, яка наведена в податковій накладній збільшує або зменшує суму ПДВ, встановлену у п.11 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, такий розрахунок підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в тому випадку, якщо податкова накладна, до якої виписано розрахунок коригування, була зареєстрована в Єдиному реєстрі.

# Костянтин Циркун 26.10.2011 16:23 Онлайн – конференція завершена. Вдячний всім за увагу та запитання. Хотів би зауважити, що жодне звернення до нас не залишиться без відповіді. Однак окремі запитання потребують більш ретельного опрацювання, тож роз’яснення по ним будуть надані пізніше. Задати запитання

Ім'я (обов'язкове)


Надіслати Скасувати JComments

Головна сторінка / Архів онлайн-конференцій /

Відповіді на запитання від Костянтина Валентиновича Циркуна

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code