28 Окт
2015

Президент подписал закон об отмене военн...

Военный сбор с валютообменных операций физлиц взимался с середины марта ...
22 Окт
2015

Яценюк заявив про "технічну" готовність ...

Отримання права на безвізові поїздки в ЄС дуже важливо для українців, і виконана ...
22 Окт
2015

Какие налоги хотят снизить в Украине: ин...

В проекте налоговой реформы предусмотрено падение ставок основных налогов и ...
22 Окт
2015

Что нужно сделать для финансовой стабиль...

Новая парадигма экономического роста: что реально нужно сделать для финансовой ...

Нова спрощена система оподаткування, вивчаємо основні положення

Спрощена система оподаткування,

22.12.11

Президент України В. Янукович 18 листопада 2011 року підписав Закон 4014-VІ від 04.11.2011 року „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності”, який вступає в дію з 1 січня 2012 року.

Новий Закон скасовує норму (пп.139.1.12 Податкового кодексу) щодо заборони включення до витрат платника податку на прибуток витрат по придбанню товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб – платників єдиного податку (виключенням є спрощенці, які працюють у сфері інформатизації).

Передбачається подання платниками податку на прибуток розшифровки доходів та витрат, пов’язаних із контрагентами - платниками єдиного податку (п. 152.3 ПКУ).

Розділ XIV Податкового кодексу доповнено главою 1 „Спрощена система оподаткування, обліку та звітності”, яка визначає механізм справляння єдиного податку.

З набранням чинності Закону №4014-VІ, з наступного року втратять силу нормативно - правові акти, які визначають порядок справляння єдиного та фіксованого податків, це - Указ Президента України від 03.07.98 р. №727/98 „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” та відповідно Декрет Кабінету Міністрів України „Про прибутковий податок з громадян” від 26.12.92р. №13-92.

З двох податкових систем, за якими сьогодні працюють „спрощенці”, залишиться лише єдиний податок, а всі особливості справляння фіксованого податку переходять до першої групи платників єдиного податку.

Отож, новим законом усіх спрощенців поділено на чотири групи. В перші три входять фізичні особи, четверта існує виключно для юридичних осіб. Групи мають різні критерії відповідності для права перебування на спрощеній системі оподаткування та ставки єдиного податку (фіксовані, які затверджуються сільськими, селищними, міськими радами або відсоткові, визначені Законом).

До першої групи платників єдиного податку віднесені фізичні особи - підприємці, які можуть мати річний оборот до 150 тис. гривень, не мають права наймати працівників, зайняті виключно в сфері роздрібного продажу товарів на ринках або ж надають побутові послуги населенню. Причому, працювати таким підприємцям можна тільки з населенням. Для цієї групи єдинщиків встановлюється фіксована ставка єдиного податку місцевими радами в межах від 1% до 10% мінімальної зарплати на місяць, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Друга група - фізичні особи - підприємці, які можуть мати річний оборот до 1 мільйона гривень, кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з ними одночасно не перевищує 10 осіб. Допустимі види діяльності: здійснення господарської діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства. Підприємці даної групи не мають права надавати послуги платникам податку на прибуток, але мають право продавати їм товари. Для другої групи встановлюється фіксована ставка єдиного податку місцевими радами в межах від 2% до 20% мінімальної зарплати.

(До побутових послуг населенню, які надаються платниками єдиного податку першої та другої групи, віднесено 40 видів, перелічених у пп.291.7 ПК).

Третя група - фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб, обсяг доходу не перевищує 3 млн гривень. Виключно до цієї групи віднесені підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, якщо відповідають вимогам, встановленим для цієї групи. Підприємці цієї групи можуть працювати з платниками податку на прибуток без обмежень.

Четверта група - юридичні особи - суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають наступним критеріям: середня облікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 млн гривень.

Для підприємців 3 та 4 групи Законом №4014 визначені відсоткові ставки єдиного податку в розмірі: 3% доходу у разі сплати податку на додану вартість або 5% доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

При цьому, підприємці сплачують єдиний податок за ставкою 15% від доходу отриманого: з перевищення дозволеного обсягу доходу (із суми перевищення); від провадження діяльності не зазначеної в свідоцтві платника єдиного податку ( для 1 та 2 груп); від виду діяльності не дозволеного платникам єдиного податку.

Для платників єдиного податку 4 групи ( підприємств) до сум перевищення визначеного для групи обсягу доходу; до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначеного в Закону; доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосування спрощеної системи оподаткування, застосовується ставка у подвійному розмірі.

У разі здійснення платниками єдиного податку 1 та 2 груп декількох видів господарської діяльності, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності. При провадженні господарської діяльності на територіях більш як однієї сільської, селищної або міської ради, застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.

На виконання вимог Закону №4014, фіксовані ставки єдиного податку для платників 1 та 2 груп, затверджуються сільськими, селищними та міськими радами залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць.

ДПІ у Вижницькому районі

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Приватним підприємцям / Спрощена система оподаткування / Консультації /

Нова спрощена система оподаткування, вивчаємо основні положення

Еще нет комментариев.

Оставить комментарий

*

code